Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Říčany

Příští zápas

A tým: Sestup do nižší soutěže je v podstatě jistý

Do desátého kola soutěže, které se konalo v nové hale v pražských Kobylisích, vstupoval říčanský celek s vědomím, že musí alespoň v jednom zápase bodovat, aby se udržela naděje na záchranu ve vyšší soutěži. Trenér Hering neměl bohužel k dispozici širší kádr a tak byl v sestavě na střídání pouze jeden (!) hráč, což bylo znát i na projevu hry.

Prohra s jasným favoritem

Prvním soupeřem Říčan byl lídr tabulky Sokol Rudná v plné sestavě a bylo to hned od první minuty znát. Díky poctivé obranné hře a brankáři Dostálovi, který se měl co ohánět, však držely Říčany po první třetině přijatelný stav 0:1. Říčany se občas osmělily i do nebezpečných brejků, které ale bohužel zůstaly nevyužity. Ve druhé třetině po ojedinělé obrovské šanci Říčan se soupeř dostal do protiútoku a propálil Dostála střelou nad zemí podruhé. Poté ještě Rudná trestala v přesilovce, kdy Dostál sice dvakrát čaroval, ale potřetí již na přesnou střelu „pod víko“ nestačil. Soupeř chtěl hrát floorbal, ale Říčany mu toto snažení úpornou defenzivou značně znepříjemnily. Třetí třetinu zahajovali říčanští hráči v přesilovce, nicméně zaváhání v rozehrávce vedlo k tomu, že soupeř ve vlastním oslabení vstřelil rychlý gól a tímto bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Tři minuty před koncem zápasu měl ještě soupeř možnost trestného střílení, které se štěstím proměnil a o necelou minutu později pečetil další brankou celkové skóre 0:6, které, pokud bychom porovnali obě sestavy, bylo přijatelné.

Online přenos

Poloviny zápasu jako den a noc

Druhým soupeřem byl celek Kutná Hora B taktéž v plné sestavě a tento zápas byl označován jako klíčový ohledně možného setrvání ve vyšší soutěži. Oslabené sestavě přijel dokonce na tento zápas pomoci i Brejcha, který se sebezapřením odehrál celé utkání v horečkách. Začátek se vyvíjel slibně a Říčany navázaly na defenzivní hru z předešlého zápasu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre krásným gólem po Vichtově pasu Pros. Soupeři se podařilo po šťastné teči snížit a tak se do dalšího dějství šlo za vyrovnaného stavu. Hned v první minutě druhé třetiny strhl vedení na stranu Říčan Krutský, poté sice Počta neproměnil trestné střílení, ale o necelé tři minuty později zvýšil Recht a následně si spravil chuť Počta. Byla polovina zápasu, říčanský tým vedl 4:1 a vypadalo to, že by mohl zápas dotahnout do zdárného konce, jenže po timeoutu soupeře se začaly dít věci. Říčanští místo aby pokračovali v defenzivním stylu, se začali pouštět často bezhlavě do útoku, což mělo za následek časté nepokrytí soupeře. Do toho se přidala i smůla v podobě nešťastných tečí a také celkové vyčerpání, vzhledem k počtu a stavu hráčů. Soupeř nasázel postupně osm (!) branek v řadě, což v jedné chvíli nevydržel brankář Kindermann a svým spoluhráčům od plic vyčinil, jelikož absolutně žádná z obdržených branek nešla na jeho vrub. V závěru nepodařeného zápasu ještě Říčany zkusily hru bez brankáře a předtím Pros dvakrát korigoval na konečných 6:9, ale to už byla jen kosmetická změna na skóre dalšího nepovedeného zápasu.

“V sedmi, potažmo v osmi hráčích v poli prostě nemůžete hrát o udržení”, prohlásil šéf střídačky Karel Hering, který ví o chybách, které hráči dělali, ale nechtěl je kritizovat. Místo toho ocenil jejich celkový přístup v obou zápasech. “V příštích zápasech chci vidět některé další hráče z juniorky, příležitost dostane třeba Tomáš Tichý, dále nám přišla nová posila, zkušený Karel Strašík”, řekl dále trenér.

Udržení v soutěži se už pohybuje jen v oblasti teorie, a aby se Říčany udržely, musel by jejich aktuální konkurent Orka Čelákovice všechny zápasy prohrát a říčanský tým by musel ve všech následujících zápasech zvítězit, což se řadí do kategorie s kolonkou “zázraky”.