Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Říčany

Příští zápas

A tým muži: Přej si něco, padají Říčany!

Dvě poslední kola soutěže dávaly už jen teoretickou šanci na záchranu ve vyšší soutěži, a tak bylo cílem odehrát poslední čtyři utkání důstojně a také vyzkoušet nové hráče.

První krok

Do soupeře z Neratovic, který okupoval poslední příčku tabulky, se Říčanští florbalisté hned ze začátku zostra pustili a během první třetiny se Krutský s Rechtem postarali o tříbrankový náskok. Ve druhé třetině přidal čtvrtý zásah Počta a zdálo se, že říčanští drží otěže zápasu pevně v rukou, jenže přišel již tradiční výpadek. V polovině zápasu se během dvou minut soupeř třemi slepenými góly dostal do zápasu a junior Holan se v musel v brance ohánět. Naštěstí o několik minut později zachránil situaci dvěma zásahy Steinhanzl a v polovině třetí části přidal pojistku Recht, kterého vybídl Holan výtečným výhozem. Poslední třetina přinesla  kromě gólu také zbytečná vyloučení na straně Říčan, z nichž za zmínku stojí snad jen čtrnáct trestných minut „zlého muže zápasu“ Mikulíčka.

Online přenos

Říčanská klasika

Soupeř z opačného konce tabulky IBK Kuřata Kladno se představil v oslabené sestavě, ale na jeho výkonu to nebylo znát, naopak hned ze začátku dělal soupeř říčanským obrovské problémy. Po dvou gólech Kladna si brankář Kindermann spravil chuť, když přesným výhozem našel Rechta, který snížil, ale za pár minut šlo Kladno znovu do trháku, který na začátku druhé části navýšilo – 1:4. Říčany zabraly a Brejcha mířil přesně. Z trestného střílení pak skóroval Pros, ale Kladno nenechalo nic náhodě a kontrovalo dvěma slepenými góly. Ve třetí části byl po dalším gólu Kladna střídán brankář Kindermann a zápas dochytal mladík Holan. „Nechápu, proč jsem byl střídán“, kroutil hlavou po zápase zkušený brankář Kindermann, díky kterému nedopadl výsledek ještě daleko hůře.  „Nechtěl jsem tam Evžena nechat trápit“, poznamenal k tomu trenér Karel Hering. Holan lovil balonek z branky jen jednou. Říčanským hráčům nešlo upřít snahu, když snížili díky Švehlovi a skvěle hrajícímu Rechtovi, který opět zkompletoval hattrick, ale na dobře hrající Kuřata z Kladna to bohužel nestačilo.

Čelákovická smršť

Pokud chtěly Říčany ještě živit teoretickou naději na setrvání v soutěži, musel by celek poslední dva zápasy zvítězit, Orka Čelákovice by musela dvakrát prohrát a i pak by se muselo čekat, jak se situace vyvine ve druhé skupině. Ale přímý konkurent ohledně setrvání ve vyšší soutěži, nastoupil na Říčany v plné sestavě. Už od začátku se utkání vyvíjelo katastrofálně a říčanským hráčům se lepila smůla nejen na hole. V sedmé minutě ze závaru před brankou vylétl z hloučku hráčů balonek a po pár sekundách se k překvapení všech snesl do branky! Pak o pár sekund později zakládal útočnou akci veterán Mikulíček, ale nešťastným pohybem hole poslal balonek do branky neméně překvapeného Dostála – 0:2. Třetí branka padla díky nahodilé teči a to už bylo možná příliš smůly. Jisté vzepětí předvedli Recht a Krutský, když během necelých dvou minut snížili na 2:3, ale Čelákovice do konce třetiny zvýšily na 2:4. Druhá třetina byla doslova popravou. Hráči Říčan začali kupit chyby, špatně přebírali hráče soupeře a ten trestal, často zakončoval nikým nehlídaný do prázdné branky bezradného Dostála. O předsedu klubu Jirku Prose, který zápas sledoval z ochozu, se chvílemi pokoušely mrákoty. To vše bylo korunováno osmi brankami Orky. Třetí část snad jen kromě jedné branky Dominika Počty nepřinesla nic, co by stálo za zmínku. Říčany skončily s ostudným výpraskem 3:16 a tímto byly definitivně pohřbeny i teoretické naděje na udržení soutěže.

Poslední zápas sezóny

V tomto zápase sice již o nic nešlo, ale přesto se Říčany chtěly pokusit o solidní výsledek. První třetina s týmem ASI Torza Sorry ještě vypadala dobře. Defenzíva a brankář Dostál zlikvidovali několik nebezpečných šancí soupeře a třetina končila za stavu 1:1, ale ta druhá byla naprosto katastrofální a pokračovala ve stylu předchozího zápasu, kdy Torza vsítila pět branek. Třetí třetinu se Říčany trochu vzpamatovaly, ale pohodově hrající Torza si už výsledek ohlídala a tak ani poslední zápas sezóny neskončil podle představ. Nutno ještě zmínit, že premiéru si v tomto zápase odbyl Martin Rehart, který zaznamenal i svou první branku v A týmu mužů.

Říčany tedy sestupují do nižší soutěže. Shrnutí sezóny je zhruba takové: Mladí hráči nemají potřebné zkušenosti, přebírání hráčů soupeře je tristní, koncovka není efektivní a tým na začátku sezóny ztratil lídra Honzu Mikeše. Podrobnější rozbor sezóny se objeví v dalších článcích.