FBC Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Říčany

Příští zápas

Skvělý úspěch v Mölndalu i Českých Budějovicích

Skvělý úspěch v Mölndalu i Českých Budějovicích

Skvělý úspěch v Mölndalu

V druhé polovině dubna se vydali říčanští florbalisté již podruhé na nejstarší mládežnický florbalový turnaj na světě, který se pořádal letos již po třicáté v partnerském městě Říčan, švédském Mölndalu, za účasti 145 družstev. Na dlouhou cestu autobusem se vydaly stejně jako v loňském roce 3 týmy, tentokrát ročníky 2001, 2003 a 2005. Největší naděje jsme vkládali do týmu ročníku 2003. Kluci i s jednou slečnou v sestavě nás nezklamali a sehráli skvělý turnaj. S přehledem postoupili ze skupiny do A play-off, v semifinále si poradili s loňským vítězem IBF Göteborg 7:4 a ve finále zvítězil v nesmírně dramatickém zápase nad hráči asi nejslavnějšího florbalovéhu klubu světa Pixbo Wallenstam IBF 4:3. To byla opravdu velká bomba a nesmazatelný zápis do historie turnaje.

Vyzdvihnout však musíme i oba zbývající týmy. Kluci ročníku 2001 sehráli nesmírně vyrovnaná utkání se silnými švédskými týmy a v B play-off nakonec obsadili vynikající 2. místo. Tým ročníku 2005 si ve velmi těžké skupině, ze které vzešli pozdější finalisté, připsal jednu výhru, jednu remízu a jednu porážku a skončil ve skupině třetí.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat městu Říčany za podporu ve výši 30tisíc Kč z programu reprezentace a jsme rádi, že jsme mohli odvděčit skvělými výsledky.

Zahanbit se nedali ani naši nejmenší florbalisté. Družstva přípravky a elévů se o druhém květnovém víkendu zúčastnili již tradičního mezinárodního turnaje Innebandy Cup v Českých Budějovicích. Družstvo přípravky obsadilo naprosto nečekaně fantastické 1. místo a navázalo tak na medailové úspěchy z minulých let. Družstvo elévů, které bylo složeno z hráčů ročníku 2008 a byli tedy o rok mladší, než valná většina jeho soupeřů, obsadil nakonec výborné 5. místo.

POZVÁNKA NA DEN FLORBALU

rádi bychom pozvali všechny příznivce na již tradiční zakončení sezóny, které se uskuteční v sobotu 23.6.2018 na venkovním hřišti ve sportovní areálu na Pacově. Dopoledne proběhnou utkání mladších kategorií od přípravky po mladší žáky, v poledních hodinách utkání rodičů a příchozích, odpoledne a večer pak bude patřit starším žákům, dorostencům, juniorům a mužům. Připraveny budou i doprovodné akce jako měření rychlosti střely, střelba na přesnost a další dovednostní soutěže. Přesný program uveřejníme nejpozději 2 týdny před akcí na našich stránkách www.fbcricany.cz

Jiří Pros

FBC Říčany 

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Hráč měsíce

1.

Petr Jahelka 21 hlasů

2.

Šimon Jiroušek 20 hlasů

3.

Matěj Kövešlygety 19 hlasů

4.

Šimon Procházka 17 hlasů

5.

Kateřína Jakešová 17 hlasů

Poslední zápas

FBC Říčany Mladší žáci
Floorball Club Falcon black
8:1
Podrobnosti
Město Říčany MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY Colognia Český Florbal Florbal Expert Rechtfoto.cz VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o

Počet návštěv: 32459
Posledních 30 dnů: 482 | Posledních 7 dnů: 90 | Poslední den: 7

© 2018 FBC Říčany | Všechna práva vyhrazena | fbc_ricany@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne