FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

A tým: cíl je jasný, udržet se v soutěži

Deváté kolo soutěže se konalo v Kostelci nad černými lesy, kde Říčany zahajovaly neoblíbeným ranním zápasem a poté se hrálo až odpoledne. Mezi oběma zápasy byl značný rozdíl a Říčanští už bohužel musí i spoléhat na výsledky ostatních týmů, aby se podařilo soutěž udržet.

Rozdílová třetí třetina

V prvním zápase proti týmu Black Angels Celtics, se hrálo dlouho bez branek, až v deváté minutě otevřel skóre po krásné Brejchově přihrávce Matyáš Pros. Říčany si pak vypracovaly spoustu šancí, ale žádnou z nich se nedařilo proměnit. Až teprve ve druhé části se prosadili postupně Krutský, Brejcha a Pros. Brankář Dostál držel dvě třetiny čisté konto a svůj výkon podpořil na konci třetiny přesným výhozem, kterým vybídl Prose, ten zkompletoval hatrick a brankářský veterán si tak připsal bod za asistenci. Bohužel na začátku třetího dějství jako kdyby někdo přepnul vypínač. Říčanští jako kdyby přestali hrát a začali pouštět soupeře do nebezpečných přečíslení, což mělo za následek dvě obdržené branky. Na ně odpověděl Počta nekompromisně proměněným trestným střílením, ale za dvě minuty Black Angels opět kontrovali – 6:3. Za čtrnáct sekund poté potrestal chybu soupeře Pros, ale Black Angels pak během tří minut vstřelili tři branky a byli zpět v zápase. Poté si vyžádali oddechový čas a zkusili štěstí s šesti hráči v poli. Dostál musel během těchto situací vytáhnout několik neskutečných zákroků a naštěstí se půl minuty před koncem dostal k balonku Brejcha, který předložil přihrávku Prosovi a ten poslal do prázdné branky pojišťovací gól, kterým i pečetil nakonec těsné vítězství Říčan 8:6.

Online přenos

Kobyliská střelnice

Ve druhém odpoledním zápase se bohužel pokračovalo ve stylu hry, který si hráči Říčan přenesli ze třetí třetiny předešlého zápasu. Už v páté minutě soupeř vedl 0:3 a v jedenácté minutě ješte přidal další branku. Poté přišlo chvilkové vzepětí, kdy se do konce první části postarali o dva góly Říčan Počta s Rechtem, ale druhá třetina hrůzy ještě podtrhla špatný výkon týmu, kdy si hráči Kobylis udělali v Říčanském pásmu střelnici a do černého se trefili celkem šestkrát. Pět minut před koncem druhé části ještě korigoval za Říčany Brejcha – 3:10. Třetí třetina přinesla dvě pětiminutové vyloučení hráčů Kobylis a korekci skóre ze strany Říčan, kde se o branky postarali Pros, Hrazánek a Počta. Konečný výsledek tedy skončil 6:10 pro soupeře.

„Zase jsme zapomínali na důslednou obranu a k tomu mi v tomto zápase moc věcí nevycházelo“, zoufal si brankář Evžen Kindermann. Potvrdily se i tak slova trenéra Heringa, že v této soutěži musí být hlavní prioritou defenzíva. Cíl pro zbytek sezony je tedy jasný: udržet se v soutěži. S aktuálním kádrem je zatím tato soutěž maximem.