FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Draci Říčany

Příští zápas

Skvělý úspěch v Mölndalu i Českých Budějovicích

Skvělý úspěch v Mölndalu i Českých Budějovicích

Skvělý úspěch v Mölndalu

V druhé polovině dubna se vydali říčanští florbalisté již podruhé na nejstarší mládežnický florbalový turnaj na světě, který se pořádal letos již po třicáté v partnerském městě Říčan, švédském Mölndalu, za účasti 145 družstev. Na dlouhou cestu autobusem se vydaly stejně jako v loňském roce 3 týmy, tentokrát ročníky 2001, 2003 a 2005. Největší naděje jsme vkládali do týmu ročníku 2003. Kluci i s jednou slečnou v sestavě nás nezklamali a sehráli skvělý turnaj. S přehledem postoupili ze skupiny do A play-off, v semifinále si poradili s loňským vítězem IBF Göteborg 7:4 a ve finále zvítězil v nesmírně dramatickém zápase nad hráči asi nejslavnějšího florbalovéhu klubu světa Pixbo Wallenstam IBF 4:3. To byla opravdu velká bomba a nesmazatelný zápis do historie turnaje.

Vyzdvihnout však musíme i oba zbývající týmy. Kluci ročníku 2001 sehráli nesmírně vyrovnaná utkání se silnými švédskými týmy a v B play-off nakonec obsadili vynikající 2. místo. Tým ročníku 2005 si ve velmi těžké skupině, ze které vzešli pozdější finalisté, připsal jednu výhru, jednu remízu a jednu porážku a skončil ve skupině třetí.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat městu Říčany za podporu ve výši 30tisíc Kč z programu reprezentace a jsme rádi, že jsme mohli odvděčit skvělými výsledky.

Zahanbit se nedali ani naši nejmenší florbalisté. Družstva přípravky a elévů se o druhém květnovém víkendu zúčastnili již tradičního mezinárodního turnaje Innebandy Cup v Českých Budějovicích. Družstvo přípravky obsadilo naprosto nečekaně fantastické 1. místo a navázalo tak na medailové úspěchy z minulých let. Družstvo elévů, které bylo složeno z hráčů ročníku 2008 a byli tedy o rok mladší, než valná většina jeho soupeřů, obsadil nakonec výborné 5. místo.

POZVÁNKA NA DEN FLORBALU

rádi bychom pozvali všechny příznivce na již tradiční zakončení sezóny, které se uskuteční v sobotu 23.6.2018 na venkovním hřišti ve sportovní areálu na Pacově. Dopoledne proběhnou utkání mladších kategorií od přípravky po mladší žáky, v poledních hodinách utkání rodičů a příchozích, odpoledne a večer pak bude patřit starším žákům, dorostencům, juniorům a mužům. Připraveny budou i doprovodné akce jako měření rychlosti střely, střelba na přesnost a další dovednostní soutěže. Přesný program uveřejníme nejpozději 2 týdny před akcí na našich stránkách www.fbcricany.cz

Jiří Pros

FBC Říčany 

Diskuze

Tabulka

1. FBC Říčany Elévové 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FBC Říčany Elévové
Wizzards DDM Praha 10 orange
2:4
Podrobnosti
Město Říčany MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY Colognia Český Florbal Florbal Expert VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o SANASPORT

Počet návštěv: 44369
Posledních 30 dnů: 1654 | Posledních 7 dnů: 405 | Poslední den: 35

© 2019 FBC Draci Říčany | Všechna práva vyhrazena | info@fbcricany.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne