FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

A tým muži: Infarktových patnáct sekund z konce zápasu zastínilo skvělý výkon Draků

Ve čtvrtém kole se Draci, nyní už v kompletní sestavě, mohli odrazit z pátého místa tabulky. Trenér Hering tentokrát na střídačce chyběl a tak ho zastoupil hrající asistent Ondra Mikulíček.

Draci vs Pitbulové

Prvnímu soupeři, Pitbulům z Kolína, dali Draci hned od začátku najevo, kdo je na hřišti pánem a první třetinu ho téměř nepustili do šance. Ve čtvrté minutě za Draky otevřel skóre Tomáš „Paski“ Paskal, kterému asistoval jeho parťák Jan „Chuan“ Žán. O chvíli později přidal další branku Recht a v jedenácté minutě zvyšoval už na 3:0 z Jonášovy přihrávky Paskal. Následně sice Recht pokazil buly a Pitbulové snížili, ale Žán o necelou minutu později jistil na 4:1 a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Ve druhé třetine se sice hra trochu srovnala, ale Draci zvýšili zásluhou Rechta už na 5:1. Soupeři se ještě sekundu před koncem třetiny podařilo snížit, ale v poslední části si Draci výsledek už ohlídali a Martin „Kruťák“ Krutský tak pečetil na konečných 6:2.

Záznam utkání:

Ztráta zápasu v posledních sekundách

Jestliže si v předešlém zápase Draci hned na začátku zajistili vedení, v tomto to bylo přesně naopak. Tým SK Florbal Benešov nenechal nic náhodě a během prvních sedmi minut nasázel Drakům tři góly, ale ve druhé třetině Draci hned ze začátku zabrali a Recht snížil. Za necelé dvě minuty vrátil Draky do zápasu Žán a skvělý výkon podtrhl výtečnými zákroky brankář Kindermann. Ve třetí části se pak ještě prosadil Jonáš a devět sekund na to otočil vývoj zápasu Recht – 4:3. Draci byli rozjetí a vypadalo to na šťastný konec, jenže tým Benešova si vzal oddechový čas a zkusil štěstí se šesti hráči v poli. Bohužel chvilku před koncem si vybral slabou chvilku Recht, který nepochopitelně z útočného pásma přihrál zadovkou přímo na hůl soupeři a ten následně ze situace 3 na 3 vytěžil maximum šťastnou tečí, a to pouhých patnáct sekund před koncem. To ale ještě nebylo všechno, soupeř hned po rozehrávce přešel s míčkem do útočného pásma, kde na sebe jeden hráč nalákal tři Draky najednou a předložil přesný pas úplně volnému spoluhráči mezi kruhy, který pouhé dvě sekundy před koncem nedal přesnou bombou Kindermannovi šanci. A tak museli Draci skousnout mimořádně hořkou porážku.

„Podařilo se nám otočit zápas za nepříznivého stavu, ale bylo to k ničemu, protože díky školácké chybě jednoho z nás jsme zápas ztratili. Takové chyby se prostě nesmí stávat!“ okomentoval zápas zkušený obránce Ondřej Mikulíček.

Draky teď čeká vánoční pauza, kterou přečkají na pátém místě tabulky. Na vedoucí trojici soupeřů ztrácí čtyři body a soutěž je vyrovnaná. V příštím roce tedy budou potřeba dobré výkony, aby se mohlo pomýšlet na případný postup.