FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Draci Říčany

Ohlédnutí za PFC

Ohlédnutí za PFC

Třetí ročník Prague floorball cupu je za námi.

Již potřetí se konal v Praze  mezinárodní florbalový turnaj Prague Floorball Cup  a potřetí se ho účastnil i náš klub. V letošním ročníku startovala 4 družstva: dorost (B02), starší žáci (B04), mladší žáci (B06) a elévové (B08).

A jak jsme si vedli ? Tak  pěkně po pořádku:
Elévové se museli poprat s větším hřištěm a více hráči v poli. Ligové turnaje hrají systémem 3+1, zde se hrálo od ročníku 2008 systémem 5+1. A kluci to zvládli na výbornou. Ve skupině sice dvakrát prohráli, ale když zmíníme soupeře - FAT PIPE Florbal Chodov a  Black Angels, tak to rozhodně ostuda nebyla. Třetí zápas jednoznačně porazili FBŠ SLAVIA Plzeň. Třetí místo ve skupině je poslalo do B playoff, kde se dostali až do semifinále.

Kategorie B06, kde startovali naši mladší žáci, byla nejpočetnější ze všech. Účastnilo se jí 40 družstev. Kluci si vedli ve skupině stejně jako jejich mladší spoluhráči, měli 2 prohry a jednu výhru. Tento výsledek je poslal také do B play-off. V 1/8 finále porazili 3:2 klub  FBK Škorpioni Ostrava, a to i přesto, že v sobotu hráli první zápas v 8:00 a poslední 21:20. V neděli hráli 1/4 finále opět v 8:00 (!) proti týmu TROOPERS. Ten se jim porazit nepodařilo. Nutno ovšem podotknout, že TROOPERS celé play-off B vyhráli.

Starší žáci - B04 si zahráli ve skupině dokonce 4 zápasy a všechny dokázali vyhrát, porazili mj. i švédské družstvo TIERP IBK. Nádherné první místo ve skupině  je vystřelilo od A-play-off. Hned v prvním zápase narazili na FC Bučis, se kterým se potkávají i v ligových turnajích. Na 
o hodně urostlejší soupeře, navíc posilněné o dvě vyjímky 2003, už bohužel nestačili.

Dorostenci - B02 byli zařazeni do nejsilnější skupiny, kde byla dvě družstva z 1. dorostenecké ligy. Kluky to ale vybičovalo k neskutečným výkonům  a celou skupinu vyhráli. Vítězství této silné skupiny jim zaručilo přímý postup do semifnále A play-off. Tam jednoznačně přehráli Florbal Olymp  a postoupili do finále, které se hrálo ve Sparta Aréně v Podvinném Mlýně. Kluci začali s vervou a vedli 2:0, pak ale přišlo pár chyb, podepsala se i únava a konečný výsledek byl 4:6. Kluky to mrzelo i proto, že FBŠ Olomouc se jim ve skupině podařilo porazit. Ale stříbrná medaile na takovém turnaji je obrovský úspěch.

Celkově můžeme turnaj hodnotit jen pozitivně. Klukům to přineslo nejen hráčské zkušenosti, ale i společné zážitky, motivaci do dalších turnajů a tréninků a utužilo to jejich kamarádství.
Děkujeme všem za jejich výkony a nasazení, rodičům za podporu a dopravu na turnaje, trenérům za vedení družstev a péči o kluky.

 

Semifinále dorostu B02: 2019-01-06 PFC B02 Semifinal Victory

Finále dorostu B02 ve fotkách: 2019-01-06 PFC B02 Final 2nd Place  

a zápas s FBS Olomouc v základní skupině na videu:

Diskuze

Město Říčany MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY Colognia Český Florbal Florbal Expert VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o SANASPORT

Počet návštěv: 49756
Posledních 30 dnů: 570 | Posledních 7 dnů: 120 | Poslední den: 9

© 2019 FBC Draci Říčany | Všechna práva vyhrazena | info@fbcricany.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne