FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Stroj se zadrhl

V pátém kole v novém roce čekali Draky po dlouhé pauze těžcí soupeři, jejichž porážka by znamenala posun do horních pater tabulky. Draci se sešli v solidní sestavě a v brance si odbyl premiéru dobře chytající Matouš Paszyc, nicméně zápasy nedopadly zcela dle představ.

Tatran na druhou

První soupeř, Tatran Střešovice U23, se tentokrát představil v nabité sestavě, nicméně aktivitou hýřili spíše Draci, kteří se od začátku dostávali do slibných příležitostí. Bohužel stačila jedna chybka v obraně a Tatran, posílený i o některé extraligové hráče, nekompromisně trestal. Ve druhé třetině už po necelé minutě Tatran zvýšil náskok a o dvě minuty později po dalším zaváhání Draků již vedl 3:0, ale Draci se vzpamatovali a přesné přihrávce Vernera zavěsil do horního rohu branky Pros. Stejný hráč pak za dvě minuty utekl obraně Tatranu, vymíchal soupeřova brankáře a vrátil Draky do zápasu – 3:2. Bohužel za necelou minutu Tatran kontroval dalším gólem a v tu chvíli soupeř prokázal svou kvalitu. Draci ač soupeři zatápěli, spoustu šancí neproměňovali a Tatran byl ten tým, co dával góly. Tento obraz hry se nesl až do jejího závěru. Ke konci zápasu ještě korigoval Pros dovršením hattricku na konečných 8:3, ale to bylo ze strany Draků bohužel vše.

Záznam utkání:

Černá sobota s Černými Anděly

Do druhého zápasu šli Draci se stejnou taktikou a od začátku se snažili soupeře zatlačit dobrým pohybem, jenže to byli Black Angels, kdo vstřelil hned v první minutě gól a bohužel nezůstalo jen u jednoho. V páté minutě už BA vedli o tři branky, ale dobrou mušku prokázal Verner a snížil. Bohužel soupeř za necelou minutu odpověděl brankou na 4:1, ale byl to opět Verner, který o dvě minuty později zužitkoval přihrávku Mikulíčka a pak Brejcha našel Prose, který před koncem bláznivé první třetiny vrátil výstavní trefou Draky do zápasu. Ve druhé části se začalo jiskřit a rozhodčí museli několikrát uklidňovat emoce. To vyústilo ve sporné vyloučení Vernera a následnou přesilovou hru soupeř využil. O půl minuty později ale šel za katr hráč Black Angels a Brejcha trestal. Draci byli opět na dosah vyrovnání, které zařídil z individuální akce Verner a do třetí části vstupovali Draci s výhodou přesilové hry. Tu se sice zužitkovat nepodařilo, ale pár sekund po jejím konci se prosadil ze spolupráce s Tichým Pros a Draci poprvé v zápase vedli. Bohužel vedení příliš dlouho nevydrželo a v rozmezí tří naprosto nepochopitelných minut Black Angels nasázeli Drakům čtyři branky! Pět minut před koncem se z pohledné individuální akce prosadil Recht a trenér Hering si vzal dvě minuty před koncem oddechový čas a odvolal Paszyce z branky. Bohužel už tradičně špatná koncovka se u Draků projevovala i nyní a i přes závěrečný tlak se už branku vstřelit nepodařilo, narozdíl od soupeře, který využil zmatků při rozehrávce v obranném pásmu. Konečné skóre zápasu tedy bylo 10:7 a nutno dodat, že Black Angels po zásluze zvítězili.

Draky trápí mizerná koncovka a zdá se, že v týmu něco nefunguje tak, jak má. Přesto kdyby se měla najít pozitiva, tak by to byly individuální výkony Vernera a Prose.