FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Pololetní turnaje mladších žáků

Tak máme za sebou dva turnaje, které následovali bezprostředně ve víkendu pololetních prázdnin a byly proto ve znamení velkého množství omluvenek a také již přicházející vlny chřipek.

Sobotní turnaj bílých na Barrandově na poslední chvíli přinesl dva zásahy do sestavy a na hřišti jsme se potkali v devíti. Pro kluky naprosto nezvyklá věc se kterou se ale popasovali nadmíru dobře - zaskakovali za sebe a celý turnaj udrželi nasazení a koncentraci. Co nás jediné sráželo byla velmi malá produktivita zakončení. Jen to nás nepustilo dál než na čtvrté místo po výsledcích 8:1 se Spartou Black, 0:7 Wizards a po slušné hře a vedení 2:1 neudržení stavu a prohře 2:4 s čelákovickou Orkou.

Na neděli nás čekal turnaj na Zbraslavi, kde na kluky čekaly 4 zápasy následující se 40 minutovými přestávkami za sebou. To by se ve malém poočtu odehrát nedalo a i soupeři představili plné lavičky stejně jako my. Mezi 14 hráči si mnozí odbývali první či druhé starty na turnajích, stejně tak pomohl v bráně zkušený Adam a na hřišti si na svá křídla dohlíželi kluci ze sobotní sestavy. Sice museli občas pomáhat svým méně zkušeným kamarádům, ale zároveň vložili do hry svoje zkušenosti a klid, kterým zastavovali blížící se katastrofy. Neocenitelnou pomoc jsme od nich čekali ve vypjatých okamžicích dramatických koncovek zápasů a nejednou za cenu ohrožení svého zdraví opravdu zápasy rozhodly (Filipovův forčeking, kterým donutil soupeře k trefě a odrazu do vlastní branky nás zděsil i potěšil zároveň). Po výhrách 4:3 nad Rakovníkem, 3:0 nad Olympem, 5:3 s Kutnou Horou a 2:1 nad urostlou Slavií se těšíme, že nás příště prověří soupeři z 8. koše.

Moc gratuluji a děkuji všem hráčům a děkuji rodičům, kteří zajišťovali servis. Nebylo to lehké kolo.

Pár fotek: 2019-02-03 Mladší Žáci Modří 9. koš 1. místo