FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Draci naskakují na vítěznou vlnu

Šesté kolo soutěže se konalo v Barrandovské X3M hale a konečně i nejvyšší kategorie Draků se představila v nových dresech. Draci potřebovali nutně bodovat, aby se posunuli alespoň do středu tabulky, ale v cestě stáli ne zrovna jednoduší soupeři.

Tygr a Drak

Draci hned na úvod vyzvali soupeře z druhého místa tabulky, Prague Tigers. A Tygři hned ze začátku o sobě dali vědět, když půl minuty po úvodním hvizdu sklepl prudkou přihrávku za Dostálova záda jejich nikým nehlídaný útočník. Následně Dostál vytáhl jasnou šanci po rychlé rozehrávce a pak měl obrovské štěstí, když při diskusi s rozhodčím nesledoval hru a jen jakýmsi zázrakem neskončil míček v brance. Bohužel v páté minutě už kapituloval a Tygři vedli 0:2. To se už přestalo líbit Rechtovi, který půl minuty na to přihrál na pěkný gól Krutskému a za další minutu sám vyrovnal pěknou akcí na 2:2. Draky pak zbrzdilo vyloučení Tichého, ale oslabení přežili bez úhony, naopak z ukázkového trestného střílení poslal Draky do vedení zkušený Paskal. Druhá třetina nabídla pohlednou vyrovnanou hru, kterou krom dalšího Tichého vyloučení, ozdobil dalším gólem Recht a ten samý hráč deset sekund po zahájení třetí části dokonal po Počtově přihrávce hattrick. Následně šel už potřetí za katr Tichý, ale naštěstí se i toto oslabení podařilo ubránit. Pak ale nastala divočina. Krutský zvýšil už na 6:2, ale Tygři za půl minuty odpověděli, ale minutu na to kontroval gólem Draků Paskal. O pár sekund později šel na trestnou lavici Žán a tohle oslabení už Tygři potrestali. Na ploše se jiskřilo, ale branky už dávali jen Draci, jmenovitě Žán, poté Petrov a gólový účet, který se zastavil na skóre 10:4 uzavřel svým hattrickem Paskal. Draci si tak vyšlápli na Tygry, kteří museli ač se prezentovali výborným výkonem, museli zkousnout vysokou porážku.

Záznam utkání:

Těsný výsledek

Ve druhém zápase čekal na Draky tým Florbal Praha. Brankář Kindermann sice měl daleko méně práce, než jeho kolega Dostál v předchozím zápase, ale o to víc nebezpečné byly ojedinělé akce na branku, jelikož boj byl převážně o střední pásmo. Z první vážnější šance Draků se prosadil po nahrávce Krutského Počta a tento stav se přenesl i do druhé třetiny, ze které Draci odehráli polovinu času v přesilových hrách. Bohužel i navzdory tomu Draci chybovali ve vlastní přesilovce a dva soupeři se najednou osamoceni řítili na Kindermanna. Ten sice vystihl kombinaci a sahl si i na míček, ale proti dvěma samotným soupeřům neměl příliš mnoho šancí – 1:1. Na ploše se od té chvíle začalo jiskřit a téměř polovinu třetí třetiny odehráli Draci tentokrát v oslabení. Soupeř naštěstí žádné šance nevyužil, naopak to byl Recht, který po přihrávce Stacha zpoza branky vstřelil vítězný gól na 2:1.

Draci si tedy odvezli z X3M haly zaslouženě plný počet bodů a trenér Hering byl s výkony svých svěřenců velmi spokojen. Že by začala stíhací jízda do horních pater tabulky?

Hráčem víkendu se stává Lukáš Recht za mimořádně dobrý výkon. Zlým mužem se tentokrát stal Tomáš Tichý.