FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A-tým muži: Draci se nadechují ke stíhací jízdě

V osmém kole soutěže se A tým vydal až do Benešova, kde musel bezpodmínečně zvítězit, pokud chce ještě pomýšlet na postupové pozice. Kvůli zranění Dostála a Paszyce musel na oba zápasy do branky Evžen Kindermann a vedl si více než dobře.

Oslabení Pitbulové

V prvním zápase vyzvali Draci tým Pitbulls Kolín, který přijel v oslabené sestavě, ale i přesto se Pitbulové snažili hrát líbivý florbal. Draci ale nenechali nic náhodě a od třetí minuty spustili brankostroj, který odstartoval Počta, následovaný Krutským, Žánem, Jonášem, Stachem a dokonce i Brejchou! První třetina skončila s výsledkem 7:0 pro Draky a o zápase bylo víceméně rozhodnuto. Ve druhé třetině přidali v klidném tempu Žán s Počtou ještě dvě branky a ve třetí části ještě přidali branky Paskal, Jonáš a Krutský. Kindermann neměl kromě tří střel a jednoho úniku soupeře žádnou práci ale i tak si zaslouženě připsal čisté konto a Draci další vítězství v poměru 12:0.

Záznam utkání:

Ttrápení s outsiderem

Navzdory poslednímu místu v tabulce nejsou borci z týmu Noxa Ruzyně žádná ořezávátka a dali to Drakům pocítit, a to i když přijeli také v malém počtu. Na rozdíl od předchozího zápasu Noxa nasadila obrannou hru a i když Draci hodně tlačili, nemohli se gólově prosadit. Naopak to byla právě Noxa, která na konci osmé minuty po standardní situaci překvapivě vedla. Draci ne a ne skórovat a navíc to ve druhé třetině začalo na hrací ploše hodně jiskřit po faulu Petrova, za který mu rozhodčí vyměřili pětiminutový trest. Nervy pracovaly i dále, hráč soupeře se snažil odehnat před brankou dotírajícího Rechta, a z následné skrumáže a strkanice vzplály velké emoce, což vedlo málem až k bitce. Trenér Hering se na střídačce mimořádně rozparádil, až se hala otřásala. Na hole Draků se lepila smůla, až pět minut před koncem srovnal stav Dan Jonáš. Už se zdálo, že zápas skončí nerozhodně a Noxa sahala po prvním bodu, ale proti byla zkušená dvojice Paskal – Žán, z níž druhý jmenovaný zajistil Drakům vítězný gól.

Draci si tedy podruhé za sebou v řadě odvážejí plný počet bodů a zdá se, že by se mohlo dařit i nadále. Příští zápasy Draci sehrají na „domácí půdě“ v kostelecké hale, přijďte je podpořit i vy!