FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Dra(v)ci Říčany! Víkendová rozborka soupeřů

A tým muži:  Dra(v)ci Říčany! Víkendová rozborka soupeřů

V devátém kole se Draci představili v domovské hale v Kostelci nad Černými lesy v plné sestavě a to, co se dělo na herní ploše předčilo všechna očekávání.

Draci z Říčan mají křídla, protože na svého prvního soupeře, tým Florbal Praha, doslova vlétli a zasypali branku soupeře sprškou střel. Ten odolával do čtvrté minuty, kdy otevřel skóre Krutský a hned na to přidal druhý gól Steinhanzl. Soupeř sice statečně bránil a v sedmé minutě se mu podařilo snížit, ale jistotu Drakům vrátil minutu před koncem Počta a ve druhé třetině Draci navýšili skóre o tři branky, o které se postarali Paskal, Krutský a Steinhanzl. Třetí třetinu si už Draci s přehledem ohlídali. Prosadili se postupně dvakrát Pros, Petrov a Suda. Hráči Florbal Praha ještě zkorigovali druhým gólem do sítě Kindermanna, ale to bylo z jejich strany vše, naopak za Draky ještě dokonal svůj hattrick Steinhanzl a tečku za konečným skóre 12:2 udělal Žán.

Dalším soupeřem Draků byl tým Texas Longhorns. Uběhlo pouhých dvaadvacet sekund a kapitán Jan Brejcha zavelel k útoku, když otevřel skóre nechytatelnou bombou do horního rohu Texaské branky. O minutu a půl později ho napodobil Stach a pak začal řádit Pros, který během šesti minut zkompletoval hattrick. Texas odpověděl na začátku druhé třetiny využitím přesilové hry, ale následně Jonáš a Recht zkompletovali svůj hattrick také a mezi ně se ještě další brankou vklínil opět Pros. Do poslední třetiny se vstupovalo za stavu 10:1, ale Draci ještě neměli dost, další branky přidali Steinhanzl, Jonáš a Stach. Poté Draci trochu polevili a trenér Hering si vzal oddechový čas a varoval své svěřence, aby se navzdory vysokému vedení měli na pozoru. Na jeho slova došlo, když hráči Texasu v závaru před brankou zaclonili Dostálovi a přesnou tečí snížili na 13:2. Za necelé dvě minuty ještě navýšil skóre Suda, ale Texas necelou půlminutu před koncem ještě přece jen přidal jeden gól. Tečku za brankostrojem Draků napsal ještě šest sekund před koncem Recht a tak si Draci připsali drtivé vítězství 15:3

„Hráli jsme dnes velmi dobře a musím říct, že takový drtivý výsledek jsem v obou případech nečekal,“ pochvaloval si trenér Karel Hering.

Brankáři Dostál s Kindermannem sice neměli moc zákroků, ale o to víc nebezpečné jsou pak ojedinělé akce soupeřů. „Pro nás brankáře takové zápasy nejsou tak příjemné, jak by se mohlo zdát, ale to je vedlejší. Důležité je, že jsme zvítězili,“ shodli se oba.

Po dnešních zápasech mají Draci nakročeno k postupovým místům do vyšší soutěže. Za předvedený výkon je třeba místo hráče víkendu vyhlásit tým víkendu – samozřejmě – DRACI ŘÍČANY!

Zvláštní poděkování patří mladším kategoriím - juniorům a dorostencům za pomoc s organizací turnaje a za vytrvalé povzbuzování při zápasech. Díky kluci!