FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Stíhací jízdu Draků přibrzdili borci z Benešova

V desátém kole, které se konalo až ve vzdálené Zruči nad Sázavou, vyzvali Draci týmy FKMP Praha a Florbal Benešov. Trenérovi Karlovi Heringovi už během minulých zápasů vykrystalizovala ideální sestava, která se navíc sešla v plné síle, takže šance na další úspěch tu byla velká.

Rozjezd na úvod

Do prvního soupeře FKMP Praha se Draci hned od začátku pustili a brankář Kindermann si klidně mohl skočit na limonádu. Škoda, že se nepodařilo proměnit více šancí, protože v úvodní části se prosadili jen Recht s Prosem. I tak ale Draci od úvodu druhé části polevili a to byla chyba, jelikož soupeř začal zlobit a rázem bylo po chybách Draků srovnáno. Naštěstí toto byl dostatečný budíček, Draci se probrali a nejdříve sice neproměnil trestné střílení Paskal, ale potom opět začali úřadovat Recht s Prosem třemi góly zajistili dostatečný náskok. Třetí třetina se tak už nesla v duchu té první, kdy se prosadil pátý bek Brejcha a po ojedinělé akci soupeře, který snížil odpověděl ještě svým čtvrtým gólem Pros. Draci tak svého prvního soupeře smetli 7:3.

Záznam utkání:

Benešovská stopka

Ve druhém zápase Draci vyzvali lídra tabulky Florbal Benešov a bohužel hned v úvodu zachyboval zkušený veterán Mikulíček a Benešov už po čtyřiceti sekundách trestal. Hra byla vyrovnaná, ale po dalších necelých šesti minutách si slabší chvilku vybral tentokrát neméně zkušený brankář Kindermann a bylo to už o dva góly. Draci ale zabojovali a minutu a půl před koncem první třetiny zužitkoval Mikulíčkovu přihrávku Pros. Ve druhé třetině to byla přetahovaná, už po půl minutě jinak bezchybně hrající Steinhanzl nešťastně ztečoval Benešovskou střelu za Kindermannova záda, ale za pár minut zafungovala spolupráce Žán – Paskal a Draci byli zpět v zápase. Bohužel smolným brankám nebyl konec,  po Kindermannově zákroku se míček pomalu kutálel do branky a Recht ve snaze ho odehrát, ho nakonec nešťastně srazil do branky. O necelé dvě minuty později měl Stach možnost snížit z trestného střílení a aktuálně nejlepší bek Draků se nemýlil – 3:4. Poslední třetina navzdory šancím a výborné hře na obou stranách už branky nepřinesla a tak Draci soupeři z Benešova bohužel podlehli.

Draci teď potřebují v dalších zápasech nutně bodovat, aby mohli pokračovat ve stíhací jízdě za postupem. Při předváděných výkonech jako dosud to není nemožné. Přijďte A tým podpořit začátkem května (4.5.) na Třebešín, bude to potřebovat.