FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Švédsko 2019 druhý den

Sobotní program MUC přinesl sedm dračích zápasů...

Kategorie P02 porazila v prvním zápase Frölundu IBK převědčivě 7:2. Ve druhém zápase s norským Ajer IBK HVIT se kluci ujali vedení a a první půli měli několik slibných šancí, které nedokázali přetavit v bezpečné vedení. V oslabení pak velmi rychle inkasovali. Soupeřova tyčka zvoníla celkem 4krát  a výsledková tabule ukázala konečný stav 2:3. Zítra je čeká boj o medaile v play off B, první zápas začíná v 9:30.

Kluci kategroie P04 se v dnešním prvním utkání postavili slavnému klubu Pixbu Wallenstam. Celé utkání probíhalo ve velkém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Říčanští Draci šli v závěru prvního poločasu do vedení, které v druhé části ještě navýšli. Pixbo se nechtělo s výsledkem spokojit a v závěru utkání zatlačilo a podařilo se jim snížit na 1:2. Poslední 2 minuty utkání se změnily v dobývání říčanské branky. Obrovské nasazení všech hráčů v čele s brankářem se zúročilo v důležité vítězství, na které kluci budou určitě vzpomínat. V dalším utkání na nás čekalo Partille IBS, které se prezentovalo velmi dobrou a rychlou kombinační hrou. V utkání jsme šli opět do vedení, následně soupeř z přesilové hry vyrovnal. Kluci srdnatě bránili, síly zanechané v utkání s Pixbem však chyběly a v závěru bohužel došly, což soupeř ztrestal dalšími dvěma góly. Prohra 1:3, nicméně to byl zápas, ze kterého se můžeme do budoucna hodně naučit.

Do turnajových bojů dnes zasáhli i nejmladší draci kategorie P06. V prvním zápase se rozehráli s IBK Alingsås Blå s výsledným skóre 8:0, o hodinu a půl později nestačili na Särö Seahawks 0:6 a o další hodinu a půl později svedli velmi vyrovnanou bitvu s IBF Göteborg 3:4.Zítra tak nastoupí v 10:30 v zápasech o 10. až 12. místo.

Po skončení těchto klání se vydáme na cestu zpět do Říčan.