FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Úspěšná stíhací jízda. Trenér Hering se loučí postupem do vyšší soutěže!

Poslední jedenácté kolo čekali Draky hlavní konkurenti na postup, týmy Prague Tigers a Ekonom Praha, zároveň to byly i poslední zápasy trenéra Karla Heringa, který touto sezonou končí v roli hlavního trenéra na lavičce A týmu a na závěr své trenérské štace dovedl Draky k postupu.

Tygr a Drak podruhé

První zápas byl přímým soubojem o postupovou pozici, takže o to větší byla jeho důležitost. Na tribuně se objevil i klubový maskot a zápasu přihlížel i samotný předseda klubu Jirka Pros! Do branky se postavil veterán Michal Dostál, který neměl moc práce, ale o to nebezpečnější byly ojedinělé akce soupeře. Z úvodního tlaku vytěžili Draci jednu branku, kterou ve čtvrté minutě vsítil přesnou trefou veterán Jonáš. Bohužel Draci pak polevili a Tygři toho využili, nekompromisně potrestali v závěru třetiny dvě chyby v obraně a strhli skóre na svou stranu. Hned na začátku druhého dějství ale srovnal Krutský a o minutu později z dorážky svou tradiční bombou pod víko vrátil Drakům vedení kapitán Brejcha. V polovině zápasu měli Draci výhodu přesilové hry a Žán nekompromisně trestal Tygry. Draci se ale přesvědčili, že není radno Tygry dráždit, ti totiž zabrali a dvěma slepenými góly, kdy obrana zaspala, skóre opět srovnali. S tím se ale nesmířil zkušený Žán, který těsně před koncem třetiny Tygry zkrotil gólem na 5:4. Ve třetí třetině si Draci vybrali trochu té smůly. Překvapenému Dostálovi, který vychytal pokus soupeřova střelce, nešťastně vyšťouchl z ruky balonek bránící Brejcha přímo do branky a bylo opět srovnáno. Naštěstí ale pár minut na to zaúřadovali Jonáš, Pros a Recht a Draci tak v důležitém zápase zvítězili 8:5.

Záznam utkání:

Kaňka na závěr

Ve druhém, neméně důležitém utkání, čekal Draky celek VŠTJ Ekonom Praha a zápas se vyvíjel v podobném stylu, jako předchozí. Po úvodním tlaku Draků to ale byl soupeř, kdo otevřel skóre. Draci šli za vyrovnáním a to ještě v prvním dějství zařídil Krutský. Hned na začátku druhé části ale Draci dali soupeři trochu prostoru a ten prudkou střelou do horního rohu překonal zkušeného Kindermanna. A začala přetahovaná. Draci zásluhou Rechta využili přesilovku a dál dobývali branku Ekonomu. To se dvě minuty před koncem podařilo Prosovi a Draci poprvé v zápase vedli. Ve třetí třetině se soupeři podařilo vyrovnat, ale Recht opět strhl vedení na stranu Draků. Minutu a půl před koncem mohl pojistit vedení z trestného střílení Stach, ale bohužel neproměnil. Ekonom v závěru zkusil štěstí s hrou bez brankáře a už se zdálo, že Draci hubené vedení udrží, ale obrana bohužel zaspala a Ekonomu se se závěrečnou sirénou podařilo vsítit vyrovnávací gól. Toto trochu pokazilo celkový dojem ze zápasu, ale remíza byla nejspíš spravedlivá.

Před polovinou sezóny se Draci zmítali v krizi a vypadalo to spíš na sestup, ale nakonec se tým srovnal a naskočil na vítěznou vlnu, během které utržil jen jednu těsnou porážku a nyní na závěr remízu. Nakonec i celkové čtvrté místo zajistilo Drakům postup do vyšší soutěže (dva celky nemohly postoupit kvůli svým dalším týmům právě ve vyšší lize). Klubové statistiky ve střelbě a přihrávkách nekompromisně ovládl Lukáš "Marňák" Recht a v těsném závěsu za ním se usadil zkušený veterán Jan "Chuan" Žán. Brankařům kraluje i nadále Evžen Kindermann. Zlým mužem se stal Martim "Kruťák" Krutský, který nasbíral deset trestných minut.