FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým muži: Zpět ve vyšší soutěži, Draci na úvod vyválčili bod

Úvodní zápasy nové sezóny absolvovali Draci pod novým trenérem Markem Střídou, který má bohaté trenérské i hráčské zkušenosti. Od návratu do aktuální soutěže si Draci slibují minimálně udržení, ale nový šéf střídačky se s tím určitě nespokojí a bude chtít zdolat vyšší mety.

Draci a Panteři

Do prvního dějství prvního zápasu s Prague Panthers vstoupili Draci opatrně a hrálo se dlouho bez branek, první se prosadil až v desáté minutě Pros a Draci vedli. O necelé čtyři minuty později zvýšil po pěkné akci Suda, nicméně Panteři kontrovali před koncem třetiny na 2:1. Ve druhém dějství se začalo přiostřovat a vyloučení Panterů trestal Brejcha. Za necelé dvě minuty ale soupeř opět snížil, ale to bylo naštěstí z druhé třetiny vše. V poslední části se bohužel nashromáždily taktické chyby Draků a tak bohužel došlo ke srovnání stavu, který vydržel až do konce normální hrací doby. Dělbu bodů tedy musela rozhodnout dovednostní soutěž, v níž se neprosadili postupně Stach, Jonáš, ani Recht. Soupeři se podařilo v jednom nájezdu uspět a tak Draci nakonec podlehli Panterům 3:4 po samostatných nájezdech.

Záznam utkání:

Příliš mnoho respektu

Ve druhém utkání čekal na Draky celek SK Florbal Benešov a zápas začal opět velmi opatrně, možná až s příliš velkým respektem Draků k soupeři. Navzdory tomu byl ale zápas dlouho vyrovnaný. V první třetině se prosadil Recht s jeho dvorním nahrávačem Krutským, ale soupeř zakrátko srovnal. Druhá třetina přinesla přetahovanou o skóre. Nejdříve strhla vedení na stranu Draků opět dvojice Recht – Krutský, ale za pár sekund Benešov srovnal účet a za dvě minuty dalším zářezem zápas otočil. Draci se bohužel nevyvarovali drobných chyb v obraně a tak to za dalších pár minut bylo 2:4. S tím se nechtěl smířit Recht, který po Steinhanzlově pasu snížil na 3:4. Ve třetí třetině se Draci tlačili za vyrovnáním, které nakonec tři minuty před koncem zařídil zkušený Daniel Jonáš – 4:4. Pak ale přišla minuta hrůzy. Nešťastník Brejcha srazil tečí míček za záda neméně překvapeného Kindermanna a v zápětí Benešov po sporně neodpískaném faulu na Homolu zvýšil vedení o dvě branky. Trenér Střída se rozhodl ke hře bez brankáře, ve které ještě snížil přesným zásahem Brejcha. Power play pokračovala dále, ale Benešov už si zápas ohlídal a naopak pečetil do prázdné branky na konečných 5:7.

Tým v úvodních zápasech naznačil, že je schopen hrát líbivý florbal a že může směle konkurovat ostatním soupeřům. Pokud se eliminují drobné chyby a tým bude dodržovat trenérem naordinovanou taktiku, mohou do budoucna přijít o mnoho lepší výsledky.