FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

B tým muži: Úspěšná premiéra za čtyři body, Draci zničili Pečky

Raz, dva, tři BÉÉÉ! Úvodními zápasy dal B tým jasně najevo, že nechce být za nějakého otloukánka, ale že s ním soupeři budou muset počítat. Hrající trenér Tomáš „TT“ Tichý doladil sestavu několika spoluhráči z A týmu, bohužel se Draci potýkají s problémem na postu brankáře, protože Evžen Kindermann je plně vytížený v A týmu, jeho kolega Michal Dostál léčí zraněné koleno a nebude k dispozici minimálně do konce roku a další gólman Matouš Paszyc má víkendové pracovní povinnosti. Navzdory tomu dopadly první souboje se soupeři více, než dobře.

Draci: první střet

Do pvního utkání proti FBK DDM Praha se do branky postavil juniorský brankář Lerch, ale neměl až tolik práce, neboť zápas se od začátku nesl v ospalém tempu. Sedmá minuta přinesla už trochu vzrušení, když se premiérově trefil Filip Prokeš, nicméně soupeři se podařilo srovnat a první třetina tak skončila za vyrovnaného stavu. Druhá třetina byla bezgólová, přinesla jen přesilovku Draků, ve které k jejich smůle dvakrát zvonila tyč soupeřovy klece! Góly začaly padat až v posledním dějství, kdy se nejdříve po Vichtově pasu prosadil Suda, ale soupeř zanedlouho dvěma rychlými góly zápas otočil. Na ploše se pak trochu přiostřilo a za katr putovali současně Vichta a Recht. Draci ale dvojnásobné oslabení přežili a v následném závěru zápasu se rozhodli pro risk se šesti muži v poli. Vyplatilo se, v závaru našel Zicha Steinhanzla, který srovnal skóre na konečných 3:3.

Záznam utkání:

Draci: první smršť

Do druhého zápasu s týmem FBC Charisma Pečky musel bohužel do branky nastoupit někdo z pole a volba padla na Tomáše Tichého, který si nevedl vůbec špatně. Za Draky sice otevřel skóre v páté minutě David Tománek, ale soupeř už po deseti sekundách vyrovnal a za necelou minutu strhl vedení na svou stranu. Za dalších pár minut Pečky přidaly další gól a s Draky to vypadalo bídně. To, co se ale následně dělo, překonalo všechna očekávání. „TT“ zamknul branku a Krutský ještě v první třetině snížil. A pak to začalo. Ve druhé třetině se postupně trefili Tománek, Prokeš a Krutský a ve třetí třetině dokončili demolici soupeře dvakrát Suda s Tománkem a Steinhanzl. Draci tak dali o sobě vědět výrazným vítězstvím 10:3 a vyšvihli se na průběžné druhé místo v tabulce.

B tým se tedy zatím uvedl velmi dobře, zajímavostí je, že Tomáš Tichý, jakožto hráč z pole v roli nouzového brankáře vévodí statistikám nejen mezi brankáři v soutěži, ale i v rámci klubu!

Hráčem víkendu se stává David Tománek za jeho výrazný gólový příspěvek v obou zápasech.