FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Muži: A tým vyválčil pět bodů, B tým válcuje soupeře za plný počet

Víkend se nesl ve znamení zápasů mužů. V sobotu odehrál svoje party B tým a neděle patřila A týmu.

B tým: Draci a Sršni

V prvním utkání si B tým ve značně osekané sestavě výhradně z mladíků vyšlápl na soupeře FBC Hornets Praha B. V tomto zápase doslova řádil Maty Pros, který otevřel skóre už po půl minutě a následně přidal i další zásah. Po něm se ještě prosadil Jakub „Bláža“ Blažek a herně to vypadalo na pohodovou jízdu, přestože v první třetině ještě soupeř skóre jedním zásahem zkorigoval. Ve druhé třetině ale Draci zásluhou Prose, Kose a Blažka nasázeli soupeři další čtyři branky, oproti jedné soupeřově a toto možná Draky předčasně uspokojilo, protože ve třetí části jako kdyby úplně přestali hrát. Začalo to dvěma tresty Vichty, Hornets toho jaksepatří využili a třemi zásahy ještě trochu utkání zdramatizovali. Naštěstí i přes výpadek si Draci už zápas ohlídali a zvítězili celkovým skóre 8:5, kdy ve třetí třetině jestě přidal gólovou pojistku Kos.

Záznam utkání:

B tým: Pečky podruhé

Ve druhém zápase se Draci střetli po krátké době znovu s celkem FBC Charisma Pečky. Soupeř chtěl evidentně odčinit minulou vysokou porážku a také se v osmé minutě ujal vedení. Za Draky srovnal účty Váša Steinhanzl. Ten pak ještě ve druhé třetině dvakrát přihrál Tomáši Tichému a už to bylo 3:1. Soupeř ještě stihl snížit, ale pak zaúřadovali Krutský, Petrov a Roušar, kteří pojistili náskok – 6:1. Nakonec se ukázalo, jak důležité byly tyto momenty, protože Pečky ve třetí části zabraly a dvěma zásahy se dostaly na dostřel. Naštěstí vše dobře dopadlo a Draci zvítězili, tentokrát v poměru 6:4.

B tým se zatím prezentuje výtečnými výsledky, navzdory obměňovaným a oslabeným sestavám. Vede tabulku a cíl se zdá být jednoznačný, útok na postup do vyšší soutěže.

A tým: vyrovnaná partie s Tatranem

V prvním nedělním utkání vyzval A tým celek Tatran Střešovice B a začal velmi dobře. Skóre otevřel ve třetí minutě zkušený Tomáš „Paski“ Paskal s jeho dvorním nahrávačem Danem Jonášem a po deseti minutách se ještě prosadil z přihrávky Martina Krutského Lukáš Recht. Tatran rychle odpověděl snížením, ale dvojice Paskal – Jonáš o sobě dala zase vědět – 3:1. Ve druhé třetině se Tatran vrátil do zápasu kontaktním gólem, ale v dalším dějství se premiérově trefil Jakub Tabášek a bylo to zase o dva. Bohužel Tatran dvěma brankami vyrovnal a tak musely rozhodnout o dvoubodovém vítězi samostatné nájezdy. V nich uspěli Počta, Tabášek a zkušený veterán Dan Jonáš. Brankář Evžen Kindermann jeden nájezd soupeře zneškodnil, takže díky tomu mohli Draci slavit alespoň dvoubodové vítězství.

A tým: konečně florbal

Ve druhém zápase čekal Draky soupeř Wizards DDM Praha. Draci nenechali nic náhodě a už po necelé půlminutě prostřelil soupeřova brankáře Steinhanzl. Draci hráli s přehledem a odměnou byla branka Davida Tománka. Pak se trochu přiostřilo a Draci dostali výodu dvou přesilových her, ale bohužel ani jednu nevyužili. Naopak Draci museli na konci třetiny čelit trestnému střílení Wizards a trenér Střída neobvykle vytáhl do branky žolíka, náhradního gólmana Fandu Lercha, který ukázal opravdu pevné nervy a nájezd s ledovým klidem zlikvidoval. Pak se vrátil do branky zkušený Kindermann, který ve druhé třetině našel přesným výhozem Tabáška a ten skóroval na 3:0. Ve třetí třetině se přesnou střelou trefil Tománek a o několik minut později ztrestal vyloučení soupeře Brejcha. Bohužel soupeři se nakonec podařilo tři sekundy před koncem utkání prostřelit jinak výborně chytajícího Kindermana, který sahal po premiérovém čistém kontě ve vyšší soutěži. Navzdory této drobné kaňce Draci zápas zvládli dobře, i když nevyužitých gólových šancí bylo přece jen také dost.

I když byl trenér Marek Střída s výkony svých svěřenců vcelku spokojen, našel i nedostatky, na které se hodlá zaměřit v rámci dalších tréninků.