FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým Muži: Draci jedou a vezou šest bodů

Třetí soutěžní kolo čekali Draky atraktivní soupeři, tým bývalého brankářského kolegy Jana Tomáše a lídr tabulky.

Vzhůru na Olymp

První třetina utkání nabídla rychlou branku a matnější výkon Draků, kteří inkasovali už po čtyřiceti sekundách. Stav srovnal zkušený Paskal, ale Olymp kontroval dalším gólem. Na ten odpověděl přesnou trefou Recht, nicméně Olymp ještě přidal další dvě branky. Ve druhé třetině se Draci zmátořili, trenér Střída stáhl sestavu na dvě útočné řady a Draci otočili skóre zásluhou Krutského, Prose a Rechta na 5:4. Ve třetí části ale Olymp opět vyrovnal a cítil šanci na možné vítězství, za Říčany ale zavelel k útoku Jakub Tabášek a dvěma zářezy pojistil skóre na 7:5. Poté ještě Kindermann zlikvidoval jasnou šanci Olympu a přispěl tím k tomu, že Draci už zmíněný stav udrželi a dovedli zápas do vítězného konce.

Záznam utkání:

Krotitelé Tygrů

Druhý zápas nabídl skvělé představení, kde si svěřenci Marka Střídy vyšlápli na lídra tabulky. První část nabídla po jednom gólu na každé straně, až ve dvanácté minutě otevřel skóre Tomáš Paskal, ale o necelou minutu později Tigers srovnali. Ve druhé části to byli naopak Tygři, kdo vstřelil dříve gól a Draci zásluhou Prose manko dotáhli. Pak ale Tygři dvěma zásahy odskočili a zdálo se, že první tým tabulky rozhodně nedá kůži lacino, ale Drakům se díky Prosovi a Krutskému podařilo ještě do konce druhé třetiny srovnat. Ve třetí třetině se pak Draci rozparádili a udělali z Tygrů neškodné malé tygříky. O šestigólový příděl se postarali Krutský, Pros (hattrick), Brejcha a Jonáš. Na takovou gólovou smršt soupeř nedokázal reagovat a proto si Draci připsali nakonec drtivé vítězství 10:4.

Z víkendu tedy Draci vezou plný počet bodů a vyšvihli se na druhé místo v tabulce.

Šéf střídačky Marek Střída po zápasech komentoval slovy: „Dnes kluci ukázali morální sílu, a zdravé sebevědomí. Na těchto výkonech, ale z velké části i na těch z předchozích zápasů se dá velmi slušně stavět. Ale nic není zadarmo, takže musíme dál makat na trénincích, abychom v dobrých výsledcích a hlavně výkonech pokračovali i nadále. Jediná kaňka na dnešním úspěchu byla nutnost stažení hry na dvě kompletní lajny, jelikož tři útoky to dnes nedávaly. Věřím ale, že to dané hráče správně namotivuje, a svým nasazením v trénincích a hlavně zápasech mi dovolí příště opět hrát na tři útoky.“