FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

B tým Muži: Vítězná vlna pokračuje, Draci deklasovali soupeře rozdílem třídy

Čtvrté kolo nabídlo velkou gólovou podívanou, do branky se také postavil po dlouhodobém zranění kolene veterán Michal Dostál, který po pauze ladí formu.

Pohodové vítězství

První zápas Draci odehráli proti týmu TJ Kyje a první třetinu si mohl Dostál skočit na párek, neboť soupeř branku v podstatě neohrozil. Draci se tlačili do útoku, nicméně ze soustavného tlaku vytěžili pouze jednu branku z hole Rechta. Ve druhé části se soupeř již osmělil a začal podnikat nebezpečné výpady na Dostálovu branku. Vítr z plachet soupeři vzali Tichý, Recht a Suda, ale Kyje zabraly a díky nedůslednosti obrany Draci třikrát inkasovali – 4:3. Třetí třetina ale vyšla lépe Drakům a prosadil se Tománek, pak dvakrát výborně hrající Recht a gólový účet uzavřel premiérovou trefou Honza Hanzal. Kyje už jen v závěru korigovaly proměněným trestným střílením, takže zápas skončil celkovým skóre 8:4.

Záznam utkání:

Lynx, Recht(s)

I když výsledek tomu neodpovídal, další soupeř, FBC Lynx byl mnohem nebezpečnější. Naštěstí se Drakům dařilo na co sáhli a po dvou minutách hry už vedli 3:0, zásluhou Steinhanzla, Zichy a Sudy. Lynx sice vzápětí snížil, ale pak se rozparádil Jakub „Bláža“ Blažek a dvěma přesnými zásahy navýšil skóre. Soupeř ale předvedl pár nebezpečných akcí a podařilo se mu snížit. Tohle Blážu vybudilo k dokonání hattricku a po něm ještě přidal pojistku Matěj Suda – 7:2. Druhou třetinu zahájil dalším gólem Tichý a na hrací ploše se přiostřilo. Duo rozhodčích Cimrman-Gross drželo otěže zápasu pevně v rukou a padaly tresty. Skóre za Draky navýšili Suda, Recht a Tománek a soupeř si připsal jeden zásah. Poslední třetinu zahájili Blažek, Zicha a Recht dalšími zásahy, ale soupeř, i když už vysoko prohrával, zápas rozhodně nezabalil a korigoval ještě dvěma góly na 14:5. Poté ještě Dostál vychytal trestné střílení a Zicha, Recht a Suda ještě navýšili skóre. Draci tedy nakonec deklasovali soupeře 17:5 a upevňují si pozici na prvním místě v tabulce. V tomto zápase nejvíc bodově řádil Lukáš Recht a proto ho vyhlašujeme hráčem víkendu.

B tým zatím válcuje soupeře. V sestavě figurují především mladí hráči, ale příští kolo Draci hrají v domovské aréně v Kostelci, kde by se mohli představit legendy klubu a současně i trenéři. Přijdete je podpořit?