FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým Muži: Draci dostali výchovný políček

V pátém kole se A tým utkal s týmy ze dna tabulky a proto se očekával plný počet bodů. Bohužel se ale věci nevyvinuly až tak, jak by si Draci představovali.

Vamonos Amigos

V prvním zápase Draci dostali ve čtvrté minutě srdečný pozdrav do branky, ale o čtyři minuty později kontroval Recht a o osm sekund později Tabášek a Draci strhli vedení na svou stranu. To bohužel dlouho nevydrželo a soupeř srovnal. Naštěstí se prosadil Pros a podruhé Tabášek a Draci si tak vzali zpět vedení, tentokrát o dvě branky. Amigos se ještě před koncem první třetiny dostali na dostřel, ale to bylo z jejich strany prakticky vše. Ve druhé třetině se totiž Draci utrhli ze řetězu a Krutský, Brejcha, Paskal a Počta zařídili vedení již 8:3. Třetí třetina nabídla pak gól Prose, jeden zásah soupeře dále už jen branky Počty a Jonáše. Draci tedy vyřídili Amigos celkovým skóre 11:4.

Záznam utkání:

Výchovný políček, nebo spíše pořádná Česká facka

Po přesvědčivém vítězství se zdálo, že další soupeř Las Plantas, který okupoval poslední místo tabulky, bude jednoznačnou záležitostí, jenže Draci k zápasu nepřistoupili zodpovědně a dvě a půl třetiny nepředvedli vůbec nic. V první třetině obdrželi dvě branky, Draci vyslali na soupeřovu branku minimum střel, zato Kindermann se v brance doslova překonával a za nejeden zásah ho dokonce ocenili i soupeři! Druhá třetina se nesla naprosto ve stejném duchu a když na začátku třetí třetiny padl do Kindermannovy klece šestý gól, vzal si trenér Střída oddechový čas a dal svým svěřencům pořádný „kartáč“. Tím Draci spadli nohama zpátky na zem a začali hrát. O góly se postarali Paskal, Brejcha, Suda a Jonáš, ale bohužel pozdní budíček nestačil a zápas tak skončil nejspíš zaslouženou prohrou 4:6

Trenér Marek Střída okomentoval zápasy následovně: „K dnešnímu turnaji jsme nepřistoupili dobře. Ze zdravého sebevědomí nám šly nosánky až moc nahoru. Půlku prvního zápasu, jsme sice neodehráli moc dobře, ale přesto jsme nakonec zvítězili rozdílem třídy, což umocnilo náš následný pád. Proti poslednímu týmu tabulky, jsme nastoupili jako mistři světa, bez pohybu a bojovnosti, která nás zdobila poslední zápasy a soupeř nás za to bez okolků potrestal. Ukázal nám týmovou kvalitu a přesto, že hrál v osmi lidech tak nás 35 minut školil v pohybu a přímém tahu do brány, čimž si vypracoval luxusní náskok, který se nám bohužel již nepodařilo dohnat, přestože posledních deset minut zápasu jsme zase hráli, jak jsem si představoval. Už bylo ale příliš pozdě. Věřím však, že jsme dostali facku, kterou jsme potřebovali a do zbytku soutěže se poučíme. Každý zápas začíná 0:0.“