FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Muži: B tým pokračuje v krasojízdě, A tým padl

Zápasový víkend přinesl bitvy obou mužských týmů. Muži B potvrdili svou nadvládu, muži A bohužel těsně nestačili na své soupeře.

B tým: Benešovská výzva

B tým se po minulých vítězstvích představil s veteránem Dostálem v brance proti silnému konkurentovi z Benešova. Draci se do soupeře  pustili a už ve druhé minutě se prosadil ze skrumáže v brankovišti Ivo Roušar a o tři minuty později zvyšoval Martin „Kruťák“ Krutský. Když Draci pak přežili vyloučení Vichty a následně Suda zvyšoval už na 3:0, zdálo se, že tým míří za jasným vítězstvím, ale Benešov se začal prosazovat, což vedlo ještě v první části ke snížení a pak po půlce zápasu ke kontaktnímu gólu. Naštěstí ve třetí třetině úřadovala dvojice Krutský – Recht, kteří pojistili náskok na 5:2. Benešovští v závěru předvedli drtivý tlak a Dostál musel vytáhnout solidní zákroky, ale skóre se už nezměnilo a Draci tak zvítězili 5:2.

Záznam utkání:

B tým: Vydřené vítězství

Další soupeř B týmu byli borci z Kolína. Tento nevyzpytatelný soupeř Draky překvapil precizní defenzivou a výpady, z nichž jeden v sedmé minutě skončil gólem. Následně Kolínští ještě několikrát hrozili z přečíslení a pak došlo zřejmě na klíčové okamžiky, kdy nejdříve Dostál vychytal trestné střílení a následně Brejcha svojí tradiční bombou vyrovnal a zavelel k obratu, když poté ještě před koncem první části přihrál na další gól Rechtovi. Ve druhé třetině se Drakům podařilo díky Krutskému, Zichovi a Rechtovi navýšit náskok, ale soupeř se dokázal vzchopit a snížit. V poslední třetině musel Dostál v brankovišti řešit nepříjemné situace a Kolín se dalším zásahem dostal do zápasu. Závěrečný nápor soupeře však přerušilo vyloučení a Draci tedy v překvapivě těžké bitvě zvítězili 5:3.

A tým: Černí andělé

Jestliže B tým jde nekompromisně na postup, A týmu se bohužel začíná vzdalovat. Proti Black Angels Draci od začátku předváděli vlažný výkon. Ve třetí minutě sice otevřel skóre Recht, ale následně po chybě Brejchy soupeř srovnal. Draci mohli později trestat v přesilovce, nicméně se urodilo až po jejím konci, kdy se trefil Suda. Bohužel, soupeři se podařilo znovu srovnat. Ve druhé třetině se po chybách v defenzivě prosadili Black Angels ještě dvakrát a navíc musel střídat brankář Kindermann, který si natáhl sval a do branky tak na třetí třetinu musel Fanda Lerch, který si v těžké situaci vedl velmi dobře a podržel tým několika výtečnými zákroky. Trenér Střída zamíchal sestavou a nasadil „mladé pušky“ a výkon týmu se tím značně oživil. Na ploše se začalo jiskřit a Drakům se podařilo zásluhou Lukáše Rechta a Davida Tománka srovnat. Bohužel ale také došlo k jeho vyloučení a Black Angels přesilovou hru využili. Draci tak podlehli tomuto soupeři těsně 4:5

A tým: Draci vs dravé Barakudy

Další zápas proti týmu FBC Barracudas Slaný byl od začátku o dobývání soupeřova území. Na hřišti se tvrdila muzika a rozhodčí nenechali nic náhodě a nekompromisně trestali nesportovní prohřešky. V brance od začátku zápasu nastoupil Fanda Lerch a vedl si skvěle. Dokázal to hned v první třetině, kdy předvedl několik výtečných zákroků a musel čelit i trestnému střílení, u kterého prokázal pevné nervy a soupeře vychytal. Kapituloval až těsně před koncem první třetiny po chybě spoluhráče Brejchy. Ve druhé třetině se podařilo skóre otočit, když se trefilo mládí (Pros ml.) a zkušenost (Mikulíček). Ve třetí třetině Barakudy potrestaly vyloučení Tabáška a Draci naopak nedokázali ztrestat vyloučení soupeře. Barakudy se pak ke konci zápasu dostaly opět do vedení, ale veterán Mikulíček ještě vykřesal naději na bodový zisk. Bohužel naděje zhasly devatenáct sekund před koncem, kdy Barakudy ze Slaného vsítily vítězný gól a obraly tak Draky o všechny body.

Komentář trenéra Marka Střídy: Oba zápasy rozhodly naprosto zbytečné individuální chyby, neproměňování šancí, přesilových her a následně naše nedisciplinovanost. Bohužel jsme se navíc vrátili k negativnímu myšlení a nedůvěře vyhrávat z počátku sezony. Příště se vrátíme silnější a přerušíme tuto nelichotivou bilanci.

Komentář brankáře Draků Evžena Kindermanna: Mám pocit, že když hrajeme s myšlenkou na to, že můžeme vyhrát (ať je to s ohledem na aktuální formu, postavení soupeře v tabulce, atd.), tak na tým padne deka. Každý hraje s myšlenkou "Hlavně nic nezkazit" a nikdo nemá potřebný tah na branku a nepokusí se o nic navíc. K tomu nám celkově chybí pohyb a střelba a přesilovky jsou špatné.

Hráčem víkendu se vyhlašuje juniorský brankář Fanda Lerch, který při svém celozápasovém debutu za A tým mužů dlouho držel tým ve hře o body a předvedl výtečné výkony.