FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým Muži: Víkendové gólové hody

Po minulých prohrách nenechal trenér Marek Střída nic náhodě, nažhavil elektronickou tužku a připravil týmu videorozbor, který, zdá se, přinesl kýžený efekt.

Divoké vítězství

Proti Fat Pipe Vosy Praha dostal po minulém výborném výkonu v brance důvěru Fanda Lerch, bohužel byl prvním z brankařů, kdo lovil míček z branky. Za Draky srovnal Recht, ale vzápětí soupeř proměnil trestné střílení a opět vedl. Pak ale podruhé zaúřadovala dvojice Krutský – Recht a druhý jmenovaný vyrovnal skóre a o necelou půlminutu později poslal Draky do vedení Počta. Ve druhé třetině navýšili skóre Krutský a z trestného střílení Tabášek. Pak bylo proti Drakům odpískáno trestné střílení, ale lišák Marek Střída poslal do branky zkušeného Kindermanna a vyplatilo se. Tento už brzy veterán, soupeře vychytal a do branky se vrátil Lerch. Bohužel soupeř se rychle oklepal a po chybách Draků třemi góly do konce třetiny srovnal skóre. Ve třetí části pokračovala divoká přestřelka. Nejdříve se ze řetězu utrhl Pros a dvěma slepenými góly strhl vedení na stranu draků. Vosy kontrovaly snížením, ale Tománek vrátil zpět vedení o dvě branky. Soupeř se ale ještě jednou trefou vrátil do zápasu a Draci museli ustát velký tlak, nicméně vše dobře dopadlo a vteřinu před koncem zápasu ještě pečetil vítězství z trestného střílení Recht. Draci tak zdolali těžkého soupeře 9:7.

Záznam utkání:

Třetí řada jede!

Dalším soupeřem byl poslední tým tabulky Olymp Praha. Papírově to měla být snadná záležitost, ale borci Olympu statečně vzdorovali a několikrát zahrozili z nebezpečných situací. Nebýt výtečných zákroků Kindermanna, mohl se zápas vyvíjet zcela jinak. První gól zápasu vstřelil až na konci první třetiny David Tománek a Draci se dál nemohli prosadit. Slibné šance končily mimo branku, nebo je zneškodnil výborně chytající brankář soupeře. A v polovině zápasu přišel trest v podobě vyrovnání skóre. Naštěstí netrvalo dlouho a ze skrumáže se prosadil Tabášek a poté na konci třetiny zvýšil Pros. Ve třetí třetině Draci zabrali a ze řetězu se tentokrát utrhl David Tománek, který šesti góly přispěl nakonec k drtivému vítězství, jemuž z tribuny přihlíželi i bývalý trenér Herring, brankář Dostál a sám předseda klubu Jirka Pros. Spolu s Tománkem se po jednom zásahu prosadili i jeho kolegové z třetího útoku Tabášek s Počtou a z dalších útoků ještě Recht a Jonáš. Olymp v průběhu třetí části jen korigoval, když potrestal vyloučení Stacha a pak ještě nešťastnou tečí o obránce překonal Kindermanna počtvrté. Vítězství 12:4 tak po nelehkém průběhu bylo více než uspokojivé.

Trenér Střída zápas okomentoval: „Tyto zápasy se klukům konečně zase celkem vydařily. Není zas tak důležité, zda za to mohlo větší hřiště a tedy dostatek manévrovacího prostoru, či páteční videorozbor nepovedených zápasů, ale to, že jsme si povedenou hrou nadělili před Vánoci do tabulky krásných a důležitých 6 bodů pro udržení kontaktu se špičkou ligy. I když se ani jedna výhra nerodila úplně lehce. V prvním zápasu se kluci bohužel nevyvarovali zbytečných chyb do obrany a několikrát si nechali zápas srovnat, či dotáhnout na rozdíl jediné branky, takže to bylo drama až do konce, druhý zápas byl již o poznání zodpovědnější, a poté, co kluci svým v podstatě nepřetržitým náporem unavili brankáře soupeře, tak začali i navyšovat skóre a dokráčeli nakonec k pohodlnému vítězství. Když budeme hrát takhle, tak můžeme myslet na cíle nejvyšší.“

Hráčem víkendu se stává David Tománek. Tento juniorský hráč se mezi muži prezentoval výborným výkonem, který dokázal přetavit v sedm gólů. Velkou pochvalu zasluhuje ale celý třetí útok – checking line, který zejména v zápase proti Olympu byl u drtivé většiny vstřelených branek.