FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

B tým Muži: Legendy pomohly k šesti bodům

Vítězná šňůra Draků zůstává nepřerušena! Vzhledem k souběhu soutěžních kol, musely se stálicemi B týmu naskočit i posily z řad trenérů a bylo vidět, že florbal hrát nezapomněly.

Připíjíme Bourbonem…

Úvodní duel s Bourbon TJ Ruzyně začali lépe hosté, když v první minutě ohrozili dvěma nebezpečnými akcemi Dostálovu klec, ale pak už převzali iniciativu Draci a soupeři, který hrál v oslabené sestavě nasázeli Pros mladší, Stach a Suda tři branky. Druhá třetina přinesla tlak Draků, občasné výpady soupeře a k vidění byly vidět i pěkné kombinace klanu Prosů, kdy Maty zásoboval Jirku pěknými přihrávkami, ale bohužel předsedovi se nepodařilo překonat těsnou obranu soupeře a také výborně chytajícího brankáře Bourbonu, který vychytal několik vyložených šancí i Martymu Schneiderovi, ten se přece jen dočkal premiérového bodu, když přihrál Matymu Prosovi na další gól. Ve třetí části, po gólu Martina Krutského už Draci polevili, soupeř využil chybiček v defenzivě a dvěma góly snížil. Konečné slovo měl ale výborně hrající Ondra Stach, který v poslední minutě uzavřel gólový účet na konečných 6:2.

Záznam utkání:

…posvačíme pravý Sedlčanský.

Jestliže první soupeř měl oslabený kádr, tak Sedlčany přijely opravdu v nabité sestavě a bylo vidět, že chtějí proti Drakům bodovat. Ze sestavy Říčan musel odstoupit Maty Pros, ale přijel pomoci Dominik Počta a do pole naskočil brankář Fanda Lerch. Sedlčany se od začátku dostávaly do nebezpečných šancí a celkově se hrálo ve vysokém tempu. Ve třetí minutě se soupeř ujal vedení po nešťastné teči, ale následně srovnal Krutský a za pár sekud Počta otáčel skóre. Tento stav vydržel až do osmé minuty, kdy Sedlčanští z dorážky překonali Dostála, o minutu později ale úřadovalo duo Krutký – Suda a dvěma góly strhli vedení na stranu Draků. Před koncem třetiny se však Sedlčanům povedlo po chybě Dostála snížit a od té doby se na hrací ploše jiskřilo. Hráči Sedlčan ve druhé třetině vyfasovali celkem 18 trestných minut, z toho osm minut hráli Draci přesilovky, které se jim bohužel nepodařilo proměnit. Na začátku třetí části však za Draky zvýšil Ondra Stach a rychlé tempo pokračovalo. Dostál musel řešit několik nebezpečných situací a překonal ho až v závěrečné power play nejlepší (a i nejtrestanější) hráč soupeře Daniel Hamberger. Draci už ale Sedlčanům navzdory závěrečnému tlaku nic nedovolili a mohli tak slavit vítězství s velmi těžkým soupeřem, kterého zdolali těsně 5:4.

Hráčem víkendu se stává tentokrát Ondra Stach za jeho výkony v obou zápasech, a zvláštní poděkování za nasazení a bojovné výkony připadá Jirkovi Prosovi, Martymu Schneiderovi a navrátilci Martinovi Kronovetrovi. Případné komentáře aktérů sledujte na FB.