FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A tým Muži: Víkendové rekordní příděly

Po slibných výkonech přišel v tu nejnevhodnější dobu výpadek, který Drakům zkomplikoval případnou šanci o boj o přední příčky tabulky a tím pádem i o postupové pozice.

Nezastavitelní Tygři

Až do poloviny první třetiny střílel branky pouze soupeř, navzdory tomu, že Draci ve čtvrté minutě vedli. Úvodní branku si totiž Tygři nešťastně dali sami, toto však byla jejich v zásadě poslední větší minela. Tygři od začátku ovládali zápas a v první třetině vstřelili čtyři branky, tentokrát již pro ně do správné sítě. Za Draky dvakrát korigoval zkušený Dan Jonáš. Ve druhé části Tygři sázeli dál branky, jak zemědělci brambory, tentokrát jich vstřelili šest. Za Draky korigoval tentokrát jedním gólem Dominik Počta a po druhé třetině už to zavánělo velkým debaklem. Do třetí části vystřídal v brance Draků svého kolegu Lercha zkušený Kindermann, leč ani ten si neužil klidu, jelikož už po půl minutě lovil míček ze sítě. Tygři dál nekompromisně úřadovali a trenéru Střídovi se podařilo až po timeoutu své svěřence trochu probudit. Dvěma slepenými góly snížili Recht s Počtou, ale Tygři si vzali oddechový čas také a vše se vrátilo do starých kolejí, když třemi dalšími brankami uzavřeli gólový účet na hrozivých 15:6.

Záznam utkání:

Suverénní Barakudy

Druhý zápas téměř pokračoval v nastoleném trendu, a to hned proti lídrovi tabulky Barakudám ze Slaného. První třetina přinesla úvodní branku soupeře, vyrovnání Sudy a trestuhodně promrhané přesilové hry. V další části Barakudy zabraly a třemi brankami strhly skóre na svou stranu. Draky vrátili do zápasu ještě Krutský a v úvodu třetí třetiny kontaktním gólem Tabášek, ale to bohužel nestačilo, jelikož soupeř následně potrestal vyloučení Petrova a poté ještě další branku přidal. Draci ještě nic nevzdávali a pokusili se ještě něco s výsledkem udělat a zariskovali se šesti muži v poli. Bohužel už jen dvakrát inkasovali a soupeř si tak pojistil vysokou výhru 8:3.

Již tradiční komentář hlavního trenéra Marka Střídy: “První zápas jsme odehráli od začátku až do konce strašně, nepomohlo ani stažení na dvě lajny a nesplnili jsme žádný vytýčený cíl.. Soupeř nás přehrál po všech stránkách. Ke druhému zápasu jsme přistoupili podstatně lépe, a i když nám soupeř odskočil na rozdíl třech branek a museli jsme znovu stáhnout sestavu na dvě řady, nic jsme nevzdavali a zápas byl stále otevřený.. Postupnë jsme snížili na rozdíl jediné branky, poté však přišlo zbytečně vyloučení, které soupeř potrestal, následně přidal další zásah a ani v šesti nám nepřinesla kontaktní branky, naopak jsme ještě dvakrát inkasovali.. Bohužel jsme tedy důležité zápasy nezvládli a musíme se z toho poučit do dalších bojů a začít zase pořádně bojovat a hlavně bránit, což jsme o tomto víkendu zcela nezvládli“

Draci budou mít šanci na reparát v neděli 23.2. v Unihoc aréně Praha. Přijďte podpořit A tým na pražskou Kotlářku, nebo pokud chcete vidět opět předsedu klubu v akci, tak B tým do Ruzyně!