FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Draci Říčany

Mladší žáci na Open Game v Brně

Mladší žáci na Open Game v Brně

Do Brna jsme odjeli za účelem zakončit tuto sezonu a užít si poslední zápasy. Tým jsme se snažili celou sezonu vést ke kolektivnímu, aktivnímu florbalu a těšili jsme se na výsledek našeho snažení.

Do skupiny jsme byli nalosováni s pěti soupeři z Moravy, proto na nás čekalo pět nám neznámých soupeřů.

První zápas jsme odehráli proti týmu z Ostravy, ze kterého jsme měli velké obavy. Nervózní vstup do zápasu znamenal několik obdržených branek, postupem času ale naši kluci nabírali na síle a stávali se týmem, který udával tempo a ráz hry. Nakonec z toho byl velmi pohledný zápas plný především našich šancí a střel, takže nás ani relativně těsná prohra tolik nemrzela. Po ubytování se na kolejích nás čekal zápas proti týmu z Brna, v něm jsme se soupeře již nezalekli a hráli od úvodních minut naplno. To nám přineslo góly a vedení. Bohužel po polovině zápasu přišel náš “black-out” a soupeř zápas otočil. Často nás sráží naše psychika, kdy se po inkasovaném gólu soupeře zalekneme a dostaneme další góly. I přes závěrečný tlak nás těchto pět minut bohužel stálo výhru. Obě prohry samozřejmě mrzely, ale nás těšila předvedená hra, která odpovídala, místy i předčila naše očekávání.

Druhý den nás čekal velmi brzký ranní zápas proti České Lípě. No… předvedená hra neodpovídala ani našim nejhorší představám, ale zápas jsme rychle hodili za hlavu a soustředili jsme se na ty další. V těch jsme se potkali se soupeři z Jablunkova a Brna. Oba jsme odehráli ve vysokém nasazení a herně jsme byli výborní. Kluci si za předvedenou hru zasloužili alespoň jedno vítězství za výhru nad Brnem a skončili jsme na 5. místě ve skupině.

V playoff bojích jsme se utkali s nám již známými Vítkovicemi. Tentokrát jsme odehráli výrazně vyrovnanější zápas, než na PFC a až do půle drželi těsné skóre. V druhé už nám bohužel došly síly a přestože jsme nevypustili jediný souboj, tak nás silnější soupeř již v klidu přehrál.

S naším herním projevem na turnaji jsme byli nakonec velmi spokojení a těšilo nás jak konstruktivní, bojovní a florbaloví jsme byli. Do budoucna bude potřeba zlepšit naše zakončování. Oproti ostatním týmům se na góly hrozně nadřeme, a přestože jsme herně lepšími, zápasy končí prohrou. Na zlepšení střelby mají kluci ale ještě spostu času! Snad příště přidáme více výher a méně proher. Jsme zvědaví jak se kluci dále budou zlepšovat a těšíme se na jejich další zápasy. Tahle skvělá partička má na to, to dotáhnout daleko!

Rádi bychom také poděkovali rodičům, kteří nám velmi pomohli při přepravě a klukům fandili!

Diskuze

Město Říčany MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY Colognia Český Florbal Florbal Expert VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o SANASPORT

Počet návštěv: 68669
Posledních 30 dnů: 1708 | Posledních 7 dnů: 403 | Poslední den: 29

© 2020 FBC Draci Říčany | Všechna práva vyhrazena | info@fbcricany.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne