FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

První turnaj starších žáků Modrých

Starší žáci B bojovali v neděli v Nehvizdech v druhém koši. A pro Draky to byl turnaj plný kontrastů.

V úvodním zápasu proti Black Angels C se na začátku chopili na hřišti iniciativy a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Střelecky však vyšli Draci na prázdno. Zato soupeř, který časem hru vyrovnal, byl v tomto směru produktivnější a vyhrál první poločas 3:0. Draci však po přestávce zvýšili tempo a postupně začali gólové manko stahovat a čtyři minuty před koncem bylo srovnáno. Ani jedno mužstvo se nechtělo s remízou smířit a tak i nadále pokračoval oboustranně útočný florbal. Infarktový závěr gradoval padesát vteřin před koncem nařízeným trestným střílením pro Black Angels C za postavení našeho hráče v brankovišti. Jakubovi Pípalovi se však podařilo nájezd vychytat a v zápětí měli vítězný gól na florbalkách Draci, když pár sekund před koncem zazvonil míček nejprve o tyč a pak ještě o břevno soupeřovy branky.  Na výsledku 3:3 se však již nic nezměnilo.

V druhém zápase stál proti Drakům suverénně nejlepší team na turnaji Prague Tigers B. Ti nastoupili se třemi kompletními pětkami a od začátku zatlačili Draky na jejich polovinu. Ohromnému tlaku vzdorovali Draci do sedmé minuty zápasu. Pak se konečně Tygrům podařilo naší obranu prolomit. To jim přineslo klid a zbytek zápasu už měli pod kontrolou. I přes porážku je nutné naše statečně bojující Draky pochválit, neboť svojí kůži neprodali lacino. A to, že zápas do poslední minuty nevypustili, se ukázalo jako velmi důležité. Black Angels C totiž dostali od Tygrů 12 gólů a tak se Draci i přes porážku posunuli do bojů o 3. místo.

Tam si Draci vybrali tři až neuvěřitelně slabé chvilky. Tou první byl začátek zápasu, kdy během prvních tří a půl minuty dostali 4 branky. Po následném time-outu se hra vyrovnala a při přesilovce se Drakům podařilo snížit. Bohužel, mezi devátou a jedenáctou minutou si Draci vybrali druhou slabou chvilku a během dvou a půl minuty dostali 5 gólů! Třetí výpadek se dostavil hned po přestávce, kde během jedné a půl minuty dostali draci opět 4 góly. Pak už se na hřišti začalo trochu jiskřit a další branky již nepadly, třebaže šance byly na obou stranách.
Celkově vzato, za oba zápasy ve skupině si Draci zaslouží velkou pochvalu, a to zejména za příkladnou bojovnost. Zápas o třetí místo byl poznamenán chvilkovými výpadky soustředění a rozkouskovanou hrou vinou častých vyloučení. Všechny chyby však bereme jako ponaučení a již teď se těšíme na další turnaj.