FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Muži TT B: Draci před nucenou pauzou vyválčili výhru

Jeden víkendový zápas zvládli Draci za tři body. Tým na zatím (doufejme, že ne) pslední zápas posílili zkušení matadoři Mikulíček, Paskal a Kronovetr a na hře to bylo oproti minulým zápasům dost znát.

Shrnutí úvodního kola

Do prvních dvou zápasů v předchozím kole nastoupili Draci takřka v juniorské sestavě a zkušenější soupeři toho náležitě využívali. V brance si v prvním zápase odbyl premiéru mladičký Tomáš Hošťálek a měl se co ohánět. První zápas Draci díky zúžené sestavě týmu Poison ještě dovedli do vítězného konce, když v posledních dvou minutách se jim podařilo třemi brankami otočit nepříznivé skóre na vítězných 6:5, ale proti týmu Florbal Chodov D se již projevila jistá nezkušenost mladých Draků a i když podali velmi dobrý výkon, tak soupeři podlehli vysoko 5:9.

Záznamy utkání:

Doplněni o zkušenost

V aktuálním (druhém) kole sehráli Draci z důvodu karantény druhého soupeře jen jeden zápas. FBK Neveklov přijel v nabité sestavě a od začátku odstřeloval branku Draků, i když z uctivé vzdálenosti. V páté minutě se ale Neveklov prosadil, když na tvrdou střelu si Dostál sice sahl, ale míček přesto skončil v brance. Za minutu a půl ale napřáhl Mikulíček a přesnou střelou srovnal skóre. V úvodu druhé třetiny bylo ještě veseleji, když Martin „Barometr“ Kronovetr svou typickou nenápadnou střelou poslal Draky do vedení. Neveklov se tlačil dopředu a když útoky nezastavila výborně hrající obrana, zlikvidoval šance Dostál. Draci se také tlačili do útoku, což přetavili ve dva góly zásluhou Tomáše „Paski“ Paskala a Matěje Sudy. Třetí třetina nabídla poněkud divočejší průběh. Už po devíti sekundách soupeř šťastnou tečí překonal Dostála, nicméně v zápětí za Draky kontroval Honza Kulhavý. Poté ale ten samý hráč putoval za sekání na trestnou lavici a Neveklov trestal – 5:3. Zanedlouho slavila úspěch dvojice Paskal – Suda, když zvýšila náskok na 6:3. Toto se ukázalo, jako klíčová trefa, neboť Neveklov zabral a nejdříve ve vlastním oslabení a pak z přesilové hry se dostal na dostřel a notně tak zápas zdramatizoval. Draci ale závěrečný tlak ustáli a připsali si důležité body za vítězství 6:5.

Záznam utkání:

Trenér Tomáš Tichý musel bohužel sledovat zápas online v domácím léčení, ale i přes závěrečné drama musel být nakonec spokojen.

Draci aktuálně okupují střed tabulky, ale vzhledem k odkládání zápasů kvůli karanténám týmů a vládním opatřením to nic neznamená, cíl zůstává stejný – útok na přední příčky tabulky. Doufejme, že se brzy tento plán bude moci začít zase plnit.