FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Hrací víkend #5

Před vynucenou pauzou z důvodu vládního nařízení se stihlo odehrát několik zápasů.

Své zápasy sehráli elévové na Barrandově a v prvním zápase proti Falconu se jim podařilo vyhrát se skóre 8:4. Druhý zápas se také povedl proti Spartě a po dvou výhrách svedli vyrovnaný záps proti Traverze Mukařov, který skončil nejmenším možným rozdílem 5:6.

Starší žáci B hráli na Hlubočince. První zápas nedopadl vítězně, ale po prohře 0:3 předváděli už jen zlepšený výkon a v následujících dvou zápasech vyhráli nejdříve nad Florbal MB 5:2 a následně také proti Slavii 4:3.

V neděli sehráli domácí turnaj Na Fialce elévové bílí, kteří na turnaji dominovali a po vysokých výhrách proti Dobříši, Wizardům a Spartě ovládli turnaj před přerušením soutěží.

Muži TT B pořádali ve sportovní hale Hlubočinka a kvůli omluvence jednoho ze soupeřů sehráli pouze jeden zápas proti Neveklovu, který byl velmi vyrovnaný a skóre se několikrát otočilo. Dračí tým nakonec dokázal uhrát výhru 6:5.

Svůj turnaj sehráli svůj turnaj také junioři, kteří se představili v SH Čakovice. V prvním zápase narazili na tým, který v této sezóně ještě neprohrál, Falcon. Nastoupili do něj parádně a v první třetině vedli už 3:0. Soupeř před přestávkou snížil a počátkem druhé třetiny stáhl hru na dvě lajny a začal mít více ze hry. Skvělou defenzivou a jistými zákroky gólmana jsme ve druhé třetině udrželi čisté konto a do třetí třetiny šli s třígólovým vedením. V té pak padlo shodně po dvou gólech na obou stranách a draci tak zvítězili 6:3. Druhý zápas proti Wizards vypadal papírově jako snadná kořist pro draky, opak však byl pravdou. Soupeř nám sice nechával větší prostor pro rozehrávku, ale své útoky zbytečně nekomplikoval a útočníci čarodějů se snažili atakovat naši bránu ze všech pozic. Dvakrát jsme v zápase prohrávali, dvakrát se povedlo vyrovnat a poté díky gólům našich jednovaječných dvojčat odskočit do vedení 4:2. Ani to však soupeře nezlomilo a ve třetí třetině vyrovnal na 4:4. Trpělivou rozehrávkou a kombinací jsme dostali soupeře pod tlak a v čase 41:08 vsítili vítězný gól.