Tento víkend odehráli své turnaje muži A i B, starší žáci a elévové.

MUŽI A
Marek Střída

Muži A absolvovali v neděli v Kutné hoře dva zápasy s týmy v popředí tabulky.

Zatímco druhý zápas s, do té doby čtvrtým týmem soutěže, Horoměřicemi zvládli i po rozpačité 1.třetině nakonec  bez větších komplikací 9:0, tak první zápas, se stále ještě druhým týmem tabulky, Spartou U23, bohužel prohráli ve svých hlavách ještě dříve než vůbec začal.

Ustrašený vstup do utkání pustil soupeře do brzkého dvoubrankového vedení a přestože se postupem času obrázek hry vyrovnával, tak kluci dostávali školu z produktivity, a i z důvodu pozdního trenérského zásahu do stažení sestavy, narostl skóre až na hrůznostrašných 0:6. Závěrečný babank ve 3. třetině přinesl alespoň tížené snížení skóre, bohužel však skvělý výkon soupeřova gólmana včetně chyceného trestného střílení nedopustil žádné větší drama a DRACI tak poprvé v soutěži poznali hořkost porážky. Konečný výsledek 2:6 a v odvetě na konci února tak kluky čeká těžký úkol vrátit soupeři porážku i s úroky. Zatím jsme pouze v poločase a nic není nemožné..

JUNIOŘI
Martin Zika

Draci vs. Wizards

K prvnímu zápasu jsme nastoupili bez sedmi (!) hráčů základní sestavy, a to proti vůbec ne špatně hrajícímu týmu Wizards. Naši sestavu doplnili kluci z dorostu, přičemž někteří z nich za juniorku nastoupili vůbec poprvé. Nezačali jsme dobře, a po čase prohrávali už 0:2. Že však umíme otáčet zápasy jsme ukázali už několikrát, a zvládli jsme to i teď. K obratu zaveleli lídři týmu, podporovaní obětavě a bojovně hrajícími dorostenci, a skóre jsme změnili na 3:2 v náš prospěch. V závěrečné power play soupeře jsme pak přidali do prázdné branky ještě jeden gól a připsali si zasloužené tři body.

Draci vs. Butchis

Do druhého, velmi důležitého souboje s dosavadním lídrem tabulky Butchis jsme vstoupili posíleni o většinu hráčů, kteří nám chyběli v předešlém utkání. Bohužel ani tenhle zápas se ale pro nás nevyvíjel dobře. V obraně jsme byli málo důrazní a dělali chyby, taky jsme neproměnili několik gólových šancí atd. Soupeř pomalu navyšoval vedení a my skóre korigovali jen chabě, prohrávali jsme 0:2 a 1:2, pak 1:4, 2:4 a 2:5, což už vypadalo dost špatně. Znova se však ukázalo, že družstvo juniorů má velkou vnitřní sílu. Kluci to nejen nevzdali, ale myšlenka, že by snad mohli prohrát, byla pro ně prostě nepřijatelná. Všichni ještě přidali, tradiční opory pak začaly proměňovat své šance a nám se opravdu podařilo srovnat na 5:5. Bohužel jsme ale v tenhle důležitý moment nezvládli uklidnit se a začít hrát s větší rozvahou, byli jsme příliš "nahajpovaní". Po dvou zbytečných a zbrklých chybách jsme pak znova dvakrát inkasovali. A když jsme v závěrečné hře 6 na 5 dostali ještě další dva góly do prázdné, bylo rozhodnuto. Už se ale těšíme na odvetu, kterou určitě zvládneme líp.

STARŠÍ ŽÁCI
Michal Jirků

A tým starších žáků zářil jako vánoční hvězda na poledním letošním turnaji!

První zápas s Předvýběrem Mladé Boleslavi byl pro nás neznámou. Soupeř byl velmi dobře atleticky i individuálně připraven. Naši borci si hned v první půlce týmovým výkonem zajistili vedení 4:0. Pomohli nám standardní situace a velmi dobrá koncentrace na každý moment zápasu. Druhá půlka začala smolně a v prvních dvou minutách jsme dostali dva góly, vzali jsme si timeout, zkoncentrovali se, a vše se vrátilo do původních kolejí. Konečný výsledek 5:2 pro Draky.

Ve druhém zápase nás čekali Vikingové z Kobylis. Letos jsme s nimi již dvakrát prohráli a kluci byli zdravě nabuzeni. Od první minuty jsme byli lepším týmem. Druhá lajna, která měla v prvním zápase úkol bránit vlastní branku, se začala osmělovat a dala své první góly tohoto dne. Kapitán si připsal první hattrick sezóny a byl z toho krásný výsledek 7:2 pro Draky

Poslední zápas proti Kolínu gólově otevřela druhá pětka. Té se dařilo dobře kombinovat kolem soupeřovy brány a nastřílela v tomto zápase stejný počet gólů jako naše pětka elitní. Konečný výsledek 8:2 pro Draky

Máme za sebou polovinu sezony a vnímáme velké zlepšení celého družstva ve všech herních činnostech. Těšíme se na vánoční svátky, zahálet ale rozhodně nemůžeme!

ELÉVOVÉ
Luboš Janda

Další zkušenosti pro elévy mezi elitou

Na turnaji jsme se přesvědčili, že bez kompletního týmu a s chybami nemáme v této úrovni šanci. Nováčci této úrovně Milan Čížek a Jakub Berka přinesli bojovnost, ale také viděli, že je třeba více trénovat.

Draci - Sparta ......1: 15

Sparta se zkušeným týmem nedala našim dráčkům šanci. I na střely to bylo cca 10:40. Sťasným střelcem byl Denis Lubina

Draci - Apolĺon.... 7:9

Klíčový zápas tohoto koše, kde jsme vedli 3:0 a díky 7 minutám "temna" se stav otočil na 3:5 a pak jsme už jen dotahovali. Apollon zahrál hezký turnaj a porazili i Spartu.

Draci - Kladno ....0:7

Zápas není jen o výsledku, protože jsme sehráli nejlepší výkon. Měli jsme dost střel, 3 tyčky, dřevno, a hodně kladenský brankář pochytal. Kladno bylo organizované a systematicky bránilo. Draci byly rovnocenným soupeřem. Martin Bauer oproti o 2 roky starším zahrál hezký zápas společně s Tobiášem Jandou a Denisem Lubinou organizovali hru.

Draci - Olymp Zeus ....2:12

Olympu jsem letos již podruhé věnovali výhru velmi lacině. Nehráli jsme dobře, neměli jsme sílu a trochu i rezignovali.