FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Dorostenci poprvé padli, mužská rezerva suverénní

Kromě elévů sehráli o víkendu své zápasy i dorostenci a muži B. Přečtěte si jak trenéři hodnotili zápasy svých družstev.

MUŽI B
Tomáš Tichý
TT-B stoprocentní

Mužská rezerva TTB se sešla na prvním letošním turnaji v nepříjemných brzkých hodinách na hale Campanus. Draky čekali dva nepříjemní soupeři z předních příček tabulky. J.B.M Praha už jsme jednou porazili poměrem 6:4, s týmem Young Boys Praha to byl  náš první zápas v sezoně.

Úvodní utkání se hrálo v opatrném tempu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Ve čtvrté minutě otevřel gólový účet Draků Tomáš Tichý po dorážce střely Adama Lubiny. Na tuto branku navázal Jakub Blažek svou trefou, která byla zároveň vítězným gólem zápasu. Před první sirénou navyšoval nejproduktivnější hráč týmu Martin Kaprálek brankou z nájezdu na 3:0. Poté se z naší strany spustil brankostroj, který doplňoval výborně chytající Maty Novotný. Pražským J.B.M se nakonec podařilo snížit na 7:1. To ale naše borce nezastavilo, vstřelili další dvě branky a tento zápas vyhráli Draci pohodovým výsledkem 9:1.

Druhý zápas se odehrával v podobně opatrném tempu, jako první. V osmé minutě vstřelil první branku zápasu Martin Kaprálek po krosu od Tomáše Bečána. Půl minutu na to zvyšoval Jan Brejcha na 2:0 a s tímto stavem také skončila první třetina. V druhé třetině se tempo hry výrazně zvýšilo a to zapříčinilo inkasovanou branku v naší síti. Nenechali jsme se rozhodit a po hezkých kombinacích přišla odpověď z holí Vaculčiaka a Kaprálka. Třetí třetina byla převážne v naší režii, ale Young Boys začali vystrkovat růžky a podařilo se jim vstřelit další dvě branky. Víc jich jistě chytající Kindermann nepovolil a nakonec jsme si v tomto zápase došli pro klidné tři body s výsledkem 8:3.

Díky těmto výkonům jsme si upevnili první místo v soutěži a i díky klopýtnutí druhého týmu tabulky máme nyní pohodový náskok 6 bodů. Do konce sezóny je ale dlouhá cesta a tak doufáme, že se nám podaří tyto parádní výsledky udržet. Ověříme si to 13.2. na palubovce haly v Radlicích.

DOROSTENCI
Jiří Pros
První prohra dorosteneckého týmu

Tým dorostu v neděli odehrál první turnaj tohoto kalendářního roku v Mladé Boleslavi. V dosavadním průběhu sezóny naši dorostenci zatím nenašli přemožitele, takže i tentokrát se očekával plný bodový zisk 6 bodů.

V prvním utkání nastoupili naši proti domácím Florbal Mladá Boleslav. Ve 4. minutě utkání jsme šli po opakované střele Kuby Hošťálka do vedení. Situaci jsme si následně zkomplikovali dvěma zbytečnými vyloučeními, z nichž to druhé soupeř využil k vyrovnání. Ihned po začátku druhé třetiny přišlo další varování a domácí šli do vedení. Další 2 trefy Kuby Hošťálka znamenali překlopení výsledku na naší stranu a následně jsme dostali možnost 2 těsně po sobě jdoucích přesilových her, z kterých jsme ale nevytěžili nic. Boleslavští nám dělali velké problémy se svým vysokým napadáním a naše hra zdaleka neměla takovou kvalitu, na jakou jsme byli u kluků zvyklí. Pomalá rozehrávka, hráči bez míčku byli bez pohybu, chybějící nasazení. To vše se postupně sčítalo a trest přišel v naší další přesilové hře, kdy soupeř využil naši ztráty míčku, pomalou reakci našich hráčů a z brejku vyrovnal. Velmi nepovedený výkon vyvrcholil 4 vteřiny před koncem, kdy po další ztrátě na polovině hřiště soupeř vstřelil z dalšího brejku vítězný gól na 3:4. Boleslavští nám dali tvrdou lekci z nasazení a touhy po vítězství. My jsme naopak nepůsobili jako tým, který má ambici celou soutěž vyhrát.

V druhém utkání dne nás čekali pražské Vosy. Do tohoto zápasu jsme naštěstí nastoupili v úplně jiném stylu. Rychlost a nápaditost, která nám chyběla v prvním utkání byla zpět a celkem v poklidu jsme došli v utkání pro 3 body za vítězství 5:1.

Za 2 týdny čeká kluky boj, který výrazně napoví, zda mohou pomýšlet na ligový titul. V Benešově se utkají s týmem, který je vystřídal na čele tabulky, a který dokázali v prvním kole na domácí palubovce v Kostelci po nádherném boji porazit na nájezdy. Tentokrát budou k udržení reálné naděje na celkové vítězství potřebovat výhru za 3 body. Držíme klukům palce!