Vítejte na stránkách florbalového klubu

Elévové mají vítězný double, dorostenci vezou 5 bodů

Elévové mají vítězný double
Luboš Janda

Jediný únorový hrací víkend elévové zvládli na výbornou. Hezké zápasy ve 3. koši v sobotu i v 6tém koši v neděli nejen potěšily vítězstvím, ale i úrovní a nasazením. Z osmi zápasů jsme zažili jednu prohru a tu jsme si trochu vyrobili sami. Na základě lepšího poměru vstřelených a obdržených branek jsme vyhráli sobotní turnaj a bez prohry i ten nedělní.

Turnaj na Slavii - sobota:

Velmi povedený start turnaje proti silným Tigers nastavil vítěznou vlnu pro další zápasy. Klíčové hráče soupeře jsme uhlídali a navíc zodpovědnou hrou jsme vyhráli. V bráně skvěle zachytal Vítek Prchal a vzestupnou tendenci hry a osobních dovedností prokázal i Jakub Berka. Druhý zápas proti domácí Slávii jsme si užili díky hezké hře. Denis Lubina tentokrát byl jasným lídrem - rozdával nádherné nahrávky a také tvrdě střílel - ze správných pozic. Velmi zkušeně si počínal i Martin Bauer. Zápas S Černošicemi jsme podcenili. Tento tým hraje hodně na hraně pravidel a tak nám utekl v polovině zápasu a pak jsme to velmi těžce restartovali. Je potřeba říct, že ke konci zápasu jsme měli drtivý tlak a 5 tyček v druhém poločasu mluví za vše. Tomáš Urban si hned po prvním buly odnesl otištěnou čepel na tváři, další hráči byly posekaní způsobem spíše pro disciplinární komisi (kdyby v elévech něco takového bylo :-)). Nemůžeme se vymlouvat na nepřiměřenou tvrdost a nečistou hru soupeře, cesta k vítězství vedla, ale zejména naším přístupem jsme v první půli dali soupeři prostor. Kladno bez klíčových hráčů s málo lidmi nebylo soupeřem. Obdivuhodně dohrávali zápas i za tohoto stavu, když od Tigerů dostali 23:0. My hráli svoji hru a zaměřili se na kombinace a lepší využívání prostoru. Nepřáli jsme si individuelní akce, ale týmovou hru a některé akce byly nádherné. A co víc - tým si to užil lépe, než honění rekordního skóre!!!

FBC Draci bílí - Kanonýři Kladno červení................ 13:1

FBC Draci bílí - Alien Nation Černošice.................... 3:5

FBC Draci bílí - FBC Slavia Prahav červení............. 6:3

FBC Draci bílí - Tigres Prague White........................5:2

Turnaj Milovice - neděle:

Nižší úroveň týmů v tomto koši vzala za své hned v prvním zápase, kde jsme se absolutně přizpůsobili hře soupeře. Na některých hráčích byly vidět těžké nohy po 4 zápasech ze soboty. Velmi pohodové tempo i dost střel, ale absolutní nedůraznost do brány zapřičinila vstřelení pouze 2 branek. Jakub Straškaba na turnaji dominoval - jeho odpočinek v sobotu a zdravá "nažhavenost" na hru byla na první pohled patrná. Moc hezký a emotivní zápas byl s Butchis, kteří dovezli slušný tým a tak jsme si mohli užít vítězný obrat, kde ze stavu 4:0, po první polovině  4:1 jsme zápas otočili 11ti góly. Pomohlo přeskupení útoků a kombinace Tobiáše Jandy s Denisem Lubinou, Jakubem Straškabou a Martinem Bauerem byly působivé a hlavně gólové. Během chvíli jsme srovnali a vrátili útoky do původního stavu. Emoce a zvednuté nasazení zafungovalo a Michal Němeček odehrál velmi hezký zápas. Poslední zápas s Petrovicemi byl spíše upracovaný. Soupeř byl veliký (vzrůstem), důsledný tělem. Nasazením se předvedla Alžběta Martínková a to i proti o 40-50 kg větším hráčům. Svoji soutěžní premiéru v bráně měl Tomáš Urban. Milan Čížek s Matějem Čermákem tradičně naběhali kilometry vzhledem k jejich pro-aktivnímu pohybu po hřišti.

FBC Draci modří - Sokol Petrovice.......................... 5:2

FBC Draci modří - Butchis B.................................... 12:6

FBC Draci modří - Akademie MB "Mil"...................... 6:3

FBC Draci modří - Tatran Střešovice........................ 2:0

Dorostenci vezou za výhru a výhru po nájezdech 5 bodů
Jakub Tabášek

V obou zápasech jsme byli lepší tým bohužel nám vázne střelecká pohoda.

1. zápas
Ranní zápasy jsou vždycky taková loterie a bohužel na začátku utkaní jsme byli ještě v posteli v průběhu první třetiny se obraz hry otočil a od tohoto momentu jsme byli jasně lepším týmem ikdyž jsme byli střelecky aktivnější tak se nám nedařilo brankově odskočit a dostávali jsme zbytečné branky které nás dostávali pod tlak a museli jsme dotahovat ve třetí třetině jsme soupeře zamkli a vytvořili si nespočet gólových příležitostí s nichž jsme vytěžili pouze vyrovnávací branku.

V nájezdové loterii jsme byli štastnejším týmem a přidali jsme druhý bod.

2. zápas

Nastoupili jsme ve stejném tempu jako jsme končili první utkání a soupeře jsme tlačili, od začátku až do konce jsme byli lepší tým, stejně jako v prvním zápase nám chyběla nám lepší koncovka a soupeř kontroval pouze střelbou z dálky a brejky ze kterého dal jeden smolný gól. Od druhé třetiny jsme ještě zvýšili presink a získali jsme spoustu balonu okolo půlky hřiště z těchto zisků pramenilo spoustu brankových příležitostí. Na konci zápasu jsme byli hladovější a vítěztví jsme chtěli mnohem víc než v prvním zápase a dali jsme zasloužený gól dvě minuty před koncem.

Na závěr bych chtěl pochválit všechny hráče straších žáků za dobrou práci a nasazení.