FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Muži A: Odveta se Spartou se vydařila!

FBC Draci Říčany – TBC Horoměřice 8:4

Do krásné haly v Černošicích jsme jeli s vědomím, že nás nečeká nic lehkého. První vzájemný zápas s Horoměřicemi byl sice jasný, ale v odvetě nás čekal jiný tým. Od začátku byl soupeř silný na míčku a snažil se nás ohrozit nahazováním před branku, což se ujalo a Anděl vstřelil první gól zápasu – do vlastní sítě. Smůla pokračovala, když po srážce před brankou zůstal ležet Evžen a byť dokázal balónku zabránit v cestě za brankovou čáru, tak to bylo za cenu naražených žeber a muselo dojít ke střídání. Naše hra se postupně zlepšovala a k vyrovnání došlo ze situace, která se později ukázala jako nejdůležitější z celého dne, tedy přesilovky. Ve druhé třetině jsme navýšili své tempo natolik, že se nám podařilo vstřelit 4 góly za 67 vteřin a odpoutat se od soupeře. Ten se sice pokusil velmi důraznou hrou zápas zvrátit na svou stranu, ale už se mu nepodařilo dostat na rozdíl menší než tříbrankový, a tak už došlo jen k úpravě skóre na konečných 8:4.

FBC Draci Říčany – ACEMA Sparta Praha B U23 5:4 pn.

Zápas ve velmi vysokém tempu, při skvělé atmosféře, proti prvnímu celku tabulky. Soupeř začal výrazně lépe. Hra byla od začátku vyrovnaná, dlouho se čekalo na první gól. K naší smůle udeřila z přesilovky Sparta, když byla dostatečně důrazná před naší brankou. Ke konci třetiny navíc svůj náskok navýšila, ale gól do šatny nás nijak nerozhodil. Ve druhé třetině jsme ještě přidali na tempu a zvýšili svou koncentraci. Navíc nás soupeř pustil k přesilovce a to ten den znamenalo téměř jistý gól. Během necelých dvou minut se nám podařilo vyrovnat. Závěr druhé třetiny ale znovu patřil Spartě, která nejprve využila naší chyby ve středu hřiště a následně se vrátila do dvoubrankového náskoku secvičenou přesilovkou. Úplný závěr druhé třetiny nabídl ještě sparťanský faul, který nám umožnil hrát od začátku poslední části přesilovku. Přesilovka byla opět využita a soupeř ztrácel pevnou půdu pod nohama. Postupným tlakem jsme donutili soupeře chybovat a znovu faulovat. I další přesilovka vedla ke gólu. Ten znamenal vyrovnání a to nás dostalo na koně, vytvořili jsme si další šance, v koncovce udávali tempo hry a mohli i rozhodnout. Další gól už ale nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy. Oba naši střelci zachovali chladnou hlavu a Fanda byl skvěle připraven, díky tomu jsme uválčili dva body na svou stranu a do konce sezóny nedáme první místo rozhodně zadarmo. Zápas sledovalo 148 diváků, za což moc děkujeme.