FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Draci Říčany

Elévové opět v akci, vydařené turnaje obou družstev

Elévové opět v akci, vydařené turnaje obou družstev

2.4.2022, Turnaj 2. koš 3A-A, TJ JM Chodov, Draci Bílí:

 

Na turnaji se sešli solidní týmy a více než o hře to bylo o boji, protože pořadatelé postavili nejmenší přístupné hřiště a tak jsme hráli na hřišti o 4 metry kratším než obvykle. Chvíli nám trvalo, než jsme si na neustálé hraní v kontaktu zvykli. 

Po delší době jsme hráli turnaj a rovnou 2. koš. Vynikající výkon v bráně předvedl Matěj Čermák a Jakub Straškaba a v poli se tentokrát turnaj povedl Vítkovi Prchalovi, který byl zřejmě nejlepším hráčem turnaje.

Draci Bílí - Alien Černošice 7:5

V prvním zápase jsme přehráli důrazně hrající Černošice hezkými kombinacemi a množstvím střel.

Draci Bílí - Wizards Praha 8:10

Prohráli jsme s Wizards Praha - zejména díky naší nepřesné střelbě, protože šancí jsme měli na minimálně 15 gólů. Bohužel malé hřiště nahrávalo soupeři, který nastřelováním brány z dálky a následnými dorážkami skóroval. Nedůslednost před vlastní brankou byla v zápase viditelná a to nejen na výsledku. Soupeře jsme přestříleli, ale hodně mimo bránu. Dostali jsme lekci v efektivitě, protože Wizards z cca 15 střel na bránu dali 10 gólů a my dali 8 gólů z cca 40ti pokusů.

Draci Bílí - Sokol Dobříš 5:2

Zápas byl pod naší kontrolou, predvedli jsme hezké akce. Stále jsme se trápili s úspěšností střelby, ale oproti zápasu s Wizards jsme hráli zodpovědněji před vlastní brankou

Draci Bílí - Olymp Apollon 4:4

Zápas proti prvokošovému Apollonu byl hezký na obou stranách. Hezké kombinace, hezké góly, emoce, zdravý boj a po zápase kamarádi :-) Na turnaji byl Apoolon velmi silný, dominoval a jen my ho přehrávali. Bohužel minutu před koncem Apolon srovnal po velikém tlaku, ale ještě v posledních sekundách jsme měli 2 “tutovky”, ale jednou byla tyčka proti a podruhé brankář. Zápasu chybělo jen to vítězství - jinak tam bylo vše jak mělo - nasazení, chuť, zodpovědnost, emoce…zápas se líbil i rodičům na obou stranách.

Tým ve složení: Jakub Jonáš, Denis Lubina, Matěj Čermák, Jakub Berka, Jakub Straškaba, Vít Prchal, Tobiáš Janda 

 

3.4.2022, Turnaj 5. koš 3A-B, ZŠ Stará boleslav, Draci Modří:

 

Turnaj moc hezky obsazený na úroveň 5. koše. Pořádající Tigers hrají normálně 1. koš, Black Angels přijeli s cca 14 hráči, MB také měli více jak 3 útoky. Draci Říčany z tréninkové skupiny přivezli 5 hráčů a 3 z nich už měli za sebou 4 těžké zápasy ze soboty. Anička Kastlová hrála svůj první turnaj elévů a svoji elévskou kariéru otevřela neuvěřitelnou nahrávkou na gól a také vstřelením rozhodujícího gólu. Turnaj byl o taktice - nemohli jsme hrát naši hru s aktivním napadáním, protože bychom nevydrželi. Inteligentní hráči pochopili smysl stažené obrany a efekt to přinášelo. Pozitivní z turnaje bylo, že si hráči nemohli stěžovat na vytížení, jen Milan Čížek si udělal osobní rekord v gólech - dal jich 12. Našich 5 “mušketýrů” byly jako jeden tým, ve hře i mimo, bojovali jako na tomto turnaji nikdo a pro mě jako trenéra i rodiče to byl nejlepší turnaj letošní sezóny.

Draci Modří - Black Angels 5:4

Množstvení převaha, přemrštěné emoce “andělů” a to nejen mezi hráči, ale zejména u trenéra. Na konci zápasu nás podržel v brance Tobi Janda a těsně před koncem Anička Kastlová “zkušeně” rozhodla. Radost dětí byla veliká :-)

Draci Modří - Draci Čerčany 10:8

Poslední setkání s Čerčany (a čerčankami) jsme prohráli, tak jsme měli co vracet. Zápas byl moc hezký. Bylo poznat, když na nás vytáhli své “střelecká esa”, ale dařilo se nám nebláznit a nepouštět se do běžeckých závodů s atletickým soupeřem. Denis Lubina ke konci zápasu byl jistotou v naší bráně a tak vítězství bylo doma.

Draci Modří - Předvíběr MB 11:9

Letos jsme se s MB setkali již poněkolikáté a tentokrát byli nejsilnější a navíc jich bylo hodně. V bráně čaroval Matěj Čermák a v poli byly k vidění neuvěřitelné kombinace Milana Čížka s Tobi Jandou a Denisem Lubinou. 

Draci Modří - Tigers Praha 6:12

Na našem týmu už bylo vidět, že toho máme dost. Většina hrála 8mý náročný zápas ve dvou dnech a Tigers měli 4 exelentní hráče, které pouštěli do hry minimálně, ale stačilo to. Tigers dávali prostor nováčkům - tam jsme je přehrávali, ale jak tam pustili své nejlepší, tak jsme měli co dělat, aby to nebyla “sekaná”. 

Diskuze

Město Říčany NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA Středočeský kraj Český Florbal Florbal Expert Stanley Black & Decker s.r.o. VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o SANASPORT

Počet návštěv: 84638
Posledních 30 dnů: 749 | Posledních 7 dnů: 156 | Poslední den: 14

© 2022 FBC Draci Říčany | Všechna práva vyhrazena | info@fbcricany.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne