FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FBC Draci Říčany

Zhodnocení sezony dorostu B, premiéra v lize 3+1

Zhodnocení sezony dorostu B, premiéra v lize 3+1

V neděli odehrál dorost B svůj poslední ligový turnaj v nové soutěži 3+1. Zatímco na prvních dvou místech tabulky bylo již rozhodnuto, o třetí místo svedli Draci souboj s Florbalovou akademií MB „Mil“. Drakům k jistotě třetího místa stačil bod ze vzájemného zápasu, soupeř potřeboval vyhrát v základní hrací době (za reálného předpokladu, že oba účastníci prohrají oba své zápasy s prvníma dvěma týmy z tabulky).

Draci, jejichž sestavu v poli tvořili tři dorostenci a tři starší žáci, se však hned v prvním zápase málem postarali o velké překvapení, když s favorizovaným týmem z Petrovic sehráli naprosto vyrovnané utkání a nakonec prohráli 2:3 pouze vinou horší koncovky. Oba naše góly zařídilo skvěle hrající duo stržů Florián Marián Pokorný – Matyáš Fiala.

Do nejdůležitějšího utkání dne nastoupili Draci proti Florbalové akademii s odhodláním udržet třetí příčku. Soupeř nastoupil s třemi kompletními útoky, a to v nejsilnější sestavě, posílený o hráče z druholigového A týmu. Byl to nádherný zápas ve vysokém tempu plný kombinací a velkou řadou gólových šancí na obou stranách. Skóre se přelévalo ve prospěch tu jednoho, tu druhého týmu a skončilo v normální hrací době remízou 6:6. Nutno dodat, že remíza byla úspěchem pro soupeře, neboť se mu podařilo vyrovnat v poslední vteřině zápasu po chybné rozehrávce našeho týmu. Došlo tak na samostatné nájezdy, v nichž byl lepší soupeř. Nicméně bod za remízu v základní hrací době Drakům stačil ke konečnému 3. místu.

Zbylé zápasy nepřinesly žádná překvapení. Domácí Sport Eden Beroun vyhrál s přehledem všechna svá utkání a stal se suverénním vítězem 4. Ligy dorostu.

Zhodnocení celé sezóny:

Tato uzavřená soutěž při své premiéře svedla dohromady týmy s velmi rozdílnou výkonností. Pořadí v tabulce se od prvního turnaje a až do posledního zápasu sezóny neměnilo, pouze se průběžně zvětšovaly bodové rozdíly. Výjimku tvořili Draci s Florbalovou akademií MB „Mil“, kteří zadělali na drama do poslední vteřiny.

Dorost B se celou sezónu potýkal s nedostatkem hráčů a v žádném zápasu se neobešel bez posil stržů. I přes tyto posily nastupoval ve většině případů proti početní převaze, což se projevovalo především v posledním zápasu hracího dne. Každý turnaj odehráli Draci v jiném složení. V sestavě nebyl jediný hráč, který by odehrál všechna utkání. Přestože se na turnajích postupně vystřídalo 24 hráčů, Draci nikdy nenastoupili s větším počtem než s osmi. Během sezóny vystřídali tři brankáře a k tomu dvakrát nastoupil do branky hráč z pole. Na některých turnajích se někteří spoluhráči poprvé viděli až v kabině před zápasem. V tomto světle lze konečné umístění Draků hodnotit velmi kladně.

Diskuze

Město Říčany NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA Středočeský kraj Český Florbal Florbal Expert Stanley Black & Decker s.r.o. VMS Projekt s.r.o. Winterhalter Gastronom s.r.o SANASPORT

Počet návštěv: 84638
Posledních 30 dnů: 749 | Posledních 7 dnů: 156 | Poslední den: 14

© 2022 FBC Draci Říčany | Všechna práva vyhrazena | info@fbcricany.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne