FBC Draci Říčany

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Muži A opět nezaváhali a pojistili si druhé místo

FBC Kutná Hora B – FBC Draci Říčany 3:14

Zápas, ve kterém s námi soupeř udržel tempo pouze v prvních minutách a byť jsme v první třetině využili pouze dvě šance, tak v té druhé už to bylo úplně o něčem jiném a začalo se hrát o to, jak velkým rozdílem vyhrajeme. Zbytek zápasu přinášel pohledné akce, ale také individuální chyby pramenící z nesoustředěnosti. Velký rozdíl ve skóre odpovídá průběhu hry, škoda zbytečně inkasovaných branek.

FBC Draci Říčany – FbŠ Bohemians C 13:3

Vzhledem ke jménům, která na soupeřově soupisce figurovala, jsme k zápasu přistoupili hodně zodpovědně a s respektem. Začátek byl poměrně vyrovnaný a na náš úvodní gól dokázal soupeř rychle odpovědět. Naštěstí přišly dvě pohledné akce, díky kterým jsme první třetinu a také celý zápas naklonili na svou stranu. Stejně jako v prvním zápase náš nejlepší výkon přišel ve druhé třetině, kterou jsme vyhráli 6:2 a neproměnili ještě několik slibných příležitostí. Třetí třetina už byla pouze v naší režii, soupeř na utkání trochu rezignoval a nedokázal náš náskok nějak výrazně ohrozit, a tak se nám podařilo odskočit na konečný rozdíl 13:3. Z naší strany velmi povedený výkon srovnatelný se zápasem se Spartou.

FBC Draci Říčany – Kralupy Wolves 6:2

První dohrávka nás zavedla na nepříjemnou půdu do Kralup. Soupeř sice nebyl v hojném počtu, ale na domácí, zmenšené palubovce dobře bránil a my se celým zápasem více méně protrápili. Nebyl to z naší strany dobrý výkon, ale bojovnost se po dobu celého zápasu upřít nedala. Po dvou třetinách byl stav 2:1, přežili jsme několik šancí soupeře, soupeřova brána se zdála být zakletá, a tak rozhodnutí přišlo až ve třetí třetině, kdy soupeř s viděnou vyrovnání hru otevřel a nám se začalo dýchat lépe a také jsme častěji zakončovali z pozic okolo poloviny hřiště. Cenné, vybojované tři body.

V úplně posledním zápase sezóny narazíme na konci dubna na nepříjemného soupeře AIK Kladno.

Draci jsou průběžně o dva body na prvním místě tabulky, ale druhá Sparta má zápas k dobru a neočekává se, že by zaváhala. Draci tak pravděpodobně skončí v tabulce druzí s nejistým postupem. Jestli druhé místo na postup bude stačit, se pravděpodobně dozvíme v květnu.